Poradenstvo pre študentov VŠVU ohľadom profesionálnej prezentácie vlastného projektu a značky už od budúcej stredy, 26. 10.

Prostredníctvom Podporného a poradenského centra pre študentov VŠVU v Bratislave máme možnosť poskytnúť bezplatné poradenstvo pre študentov VŠVU, ktorého obsah sa týka rôznych aspektov uplatnenia umelca, dizajnéra, úžitkového umelca v odbornej a komerčnej praxi. Sledujte svoje školské e-mailové adresy.

 

O Slovak Fashion Council

Slovak Fashion Council (SFC) je profesionálna nezisková organizácia, ktorá podporuje a rozvíja slovenský módny ekosystém. SFC vzniklo v roku 2011 a jeho zakladateľkou je módna návrhárka Dana Kleinert s mnohými domácimi aj zahraničnými oceneniami.

Misia

Misiou je zvyšovať vzdelanostnú úroveň dizajnérov a profesionálov z odvetvia, prinášať návrhárom a značkám príležitosti na predaj v maloobchode a získavanie veľkoobchodných objednávok; vytvárať možnosti na prezentovanie sa doma aj v zahraničí a je oporným profesionálnym biznis miestom pre módne a textilné odvetvie na Slovensku a pre zahraničie. Od roku 2022 je členom novovzniknutého európskeho networku European Fashion Alliance.

zia

Víziou SFC je zdokonaliť fungovanie módneho priemyslu na Slovensku tak, aby domáci dizajnéri a profesionáli z odvetvia vytvárali zisk, aby tvorili významnú zložku kreatívneho priemyslu a kultúry a aby Slovensko získalo dôveryhodnosť a vytvorilo si charakteristické povedomie v zahraničí.

 


 

Zuzana Bobiková

Zuzana získala magisterský titul v strategickom manažmente v roku 2006 a v kombinácii so skúsenosťami v kreatívnom sektore chcela podporiť vyvijajúci sa segment módy na Slovensku. Neskôr spolu s úspešnou módnou návrhárkou, Danou Kleinert, vytvorila stratégiu podpory pre slovenský módny priemyseľ a od decembra 2019 tvorí program a riadi Slovak Fashion Council (SFC) na pozícii výkonnej riaditeľky.

 

Zuzana Bobiková, foto: Petra Bošanská / SME