Možnosti

Čo ponúka VŠVU

Workshopy

Na každom z našich oddelení môžete použiť konkrétne zariadenia - dobre vybavené dielne ponúkajú rôzne technológie, ako je zváranie, odlievanie bronzu, 3D tlač, 3D hub, nahrávanie a úprava videa, digitálne technológie, výroba skla a keramiky, šperky a textilné techniky a ďalšie. Drevené rámy a iné drobné drevené práce, odlievanie rôznych materiálov alebo rôzne kovové detaily sú vykonávané technickým personálom a sú spravované v príslušných štúdiách. Študenti nesmú používať prístroje a pracovať v dielni samostatne. Použitie materiálov, ako aj podmienky platby za prácu vykonanú technickými zamestnancami musia byť vopred dohodnuté s príslušným učiteľom a prípadne kryté študentom.

Dielňa - tlač

Táto oblasť sa nachádza v areáli Drotárska a je otvorená pre študentov, ktorí si môžu objednať reprografické a skenovacie práce na plotroch a kopírkach. Služby sú spoplatnené.

Jedáleň

Študentská jedáleň na Drotárskej ponúka teplé jedlá (obed) a bufet s rýchlym občerstvením po celý deň za prijateľné ceny.

Nakupujte

Malý obchod s farbami a rôznymi umeleckými materiálmi sa nachádza na prízemí kampusu Drotárska

Počítače a prístup na internet

WiFi pripojenie AFAD je k dispozícii v hlavnej budove H18 (Hviezdoslavovo nám. 18) a kampuse Drotárska. Počítače sú k dispozícii na každom z oddelení. V dvoch počítačových laboratóriách sa však odporúča mať so sebou vlastný laptop.

Knižnica

Knižnica sa nachádza v hlavnej budove H18 a má pôsobivú zbierku publikácií zameraných na umenie a jeho teóriu v slovenčine, češtine, angličtine, nemčine a ďalších jazykoch. Poskytuje knihy, periodiká, katalógy, ako aj videá slovenskej a medzinárodnej proveniencie. Knihy a DVD je možné používať iba v priestoroch knižnice. Kopírovacia služba je k dispozícii za malý poplatok.