Výstava diplomovej práce a záverečná party v Rare

Pozývame Vás na vernisáž výstavy diplomovej práce The Supernative Natures a hudobné podujatie v priestoroch RARE a vo dvore VŠVU na Hviezdoslavovom námestí. Udalosť sa uskutoční vo štvrtok 15.06.2023 o 18,00.

Kde:

RARE CULTURAL SPACE / vo dvore VŠVU na Hviezdoslavovom námestí 18.

 

***** viac o evente ***** viac o diplomovke *****


LINE~UP:

18:15 ~ Samuel D. Abrahám ~

  • Absolvent Leidenskej Univerzity v Holandsku, ktorý hudbu tvorí, prezentuje a miluje. Pri jeho návratoch na Slovensko sa rád podelí o svoju hudbu. Tentokrát práve s vami!

19:00 ~ DIGÄSTORCIE ~

  • Digästorcie pôvodne vznikli na pôde Bratislavskej VŠVU. Ich hudba je melodická, štýlovo premenlivá a kontrastná. Introspektívne texty sa dotýkajú vzťahov, obáv, zmätenosti ale aj odhodlania. Nástrojové obsadenie gitary, bicích, spevu a klávesov prináša surový zvuk niekde v medziach rockovej alternatívy.

20:00 ~ DIMM ~

  • Dominik Demčák, známy aj ako DIMM, je hudobný producent a DJ pôsobiaci v Bratislave. DIMM-ove sety prekračujú hranice, miešajúc vplyvy rave, techna a post-punku so špinavými zvukmi electra, ktoré zatemnia a spotia priestor. V tejto atmosfére sa subwoofery spolu s publikom tlačia na svoje limity a povzbudzujú vás tancovať tak, akoby vás nikto nevidel.

21:00 ~ FallingVeil (Bloodbath Collective) ~

  • FallingVeil je bratislavský DJ ktorý sa venuje prevažne teknu, ale aj hard-trancu, gabberu a breakcoru. Jeho obľúbenou činnosťou je hľadanie super-crazy pesničiek na Soundcloude a nosenie kukly.

VSTUPNÉ JE DOBROVOĽNÉ

Avšak, ak máš záujem, môžeš nás podporiť hotovosťou (vhodenou do kasičky) priamo na udalosti, alebo nás môžeš finančne podporiť i na účet: IBAN: SK51 8330 0000 0021 0252 0153

 

Facebook event

 


Klementína Knezlová x Drž hubu! x Eva Miklisová x Dominik Demčák ~ The Supernova Natures!

“Zámerom diplomovej práce s názvom The Supernova Natures je odprezentovať komplexný priestor, ktorý je mojou utopickou predstavou budúcnosti. Vychádza zo súčasného stavu našej planéty a je reakciou na klimatickú krízu, no namiesto zhmotňovania a vizualizovania negatívnych emócií či faktov, sa snaží predostrieť víziu, kde ľudia žijú s prírodou v harmónii. Spája ľudí, prírodu a aj samotný vesmír do jedného celku a odkazuje na myšlienku, že všetci sme jeho rovnocennou súčasťou.

Práca prepája abstraktné vizuály, živé organizmy, materiálové pokusy a experimenty, objekty a fotografie vygenerované umelou inteligenciou. Spája tak všetky dôležité obsahové prvky, ktoré vytvárajú túto utopickú víziu budúcnosti. S prácou taktiež prirodzene prišlo niekoľko kolaborácií, keďže aj súdržnosť a spolupráca na jednom cieli vystihuje myšlienku práce.

Najdôležitejšou je spolupráca s občianskym združením Drž Hubu!, ktoré k celej diplomovej práci poskytlo mycéliové materiály a aj samotné živé huby. Taktiež spolupracujem aj s odevnou dizajnérkou Evou Miklisovou, ktorá sa zaujíma o udržateľnú, zerowaste módu a k projektu sme navrhli odev reprezentujúci myšlienku celej práce. Priestor, v ktorom sa diplomová práca nachádza je doplnený zvukom, o ktorý sa postaral Dominik Demčák.

Diplomová práca nemá prioritne pôsobiť ako kritika ľudstva. Má poukázať na alarmujúci stav, v ktorom sa nachádzame, no ukázať, že máme nádej, aj takto kritickú situáciu zvrátiť. Má diváka nadchnúť a pomôcť mu uvedomiť si, že je súčasťou väčšieho celku, bez ktorého ľudstvo samé fungovať nevie. Zdôrazňuje dôležitosť prírody a jej rozmanitosti a motivuje diváka konať v súlade s ňou. Prínosom práce je poskytnutie nového, pozitívnejšieho pohľadu na budúcnosť, cez prezentáciu udržateľných prístupov a myšlienok.” (Klementína Knezlová)

 


TEŠÍME SA NA VÁS

RARETEAM