Katharina Arndt & Zuzana Svatik: DIVAS AFTER WORK

Výstava DIVAS AFTER WORK predstaví keramické diela Zuzany Svatik a maľby Kathariny Arndt. Obidve autorky vo svojej tvorbe hravo pracujú s archetypmi ženskosti v pop kultúre. Výstava skúma dve perspektívy, mnohovrstvú a rozporuplnú predstavu o žene, vytvárajúc tak napätie vo white cube priestore Station Gallery.

Kde:

Kedy:

  • Vernisáž: utorok, 6.6.2023 o 19:00

  • Trvanie výstavy:

    • 6. 6. – 7.7.2023

 


Divas After Work Svatikova banner

 

Arndt aj Svatik predstavia podnetný dialóg o dynamike moci a performatívnych aspektoch ženskosti. S citom k pop kultúre napĺňajú otázky identity v postmodernej, digitálnej dobe humorom a hravosťou.

 


Kurátorka:

  • Helena McFadzean (AT)

 


Katharina Arndt

(nar. 1981)

je súčasná nemecká umelkyňa, ktorá žije a pracuje medzi Berlínom a Barcelonou. Študovala na umeleckej škole v Braunschweigu, magisterské štúdium ukončila u Johna Armledera. Jej živelné a farebné maľby ironizujú súčasnú masovú konzumnú estetiku dekadentnej spoločnosti hojnosti zobrazovaním jej každodenného života v digitálnom veku. Katharina Arndt má za sebou niekoľko sólo výstav, vystavovala v Barcelone v Uxval Goches Gallery a v Kodani v Strayfield Gallery. Jej diela sú súčasťou medzinárodných zbierok od Londýna (Saatchi Collection) po Berlín (Sammlung Haupt).

 


Zuzana Svatik

(nar. 1993)

je vizuálna umelkyňa, ktorá pracuje predovšetkým v médiu keramiky, kresby a maľby. Vo svojej tvorbe kriticky prehodnocuje funkciu a potenciál úžitkového umenia v súčasnej spoločnosti. V súčasnosti je doktorantkou na VŠVU v Bratislave. Svatik, ktorej uznávané keramické práce jej vyniesli ocenenie v kategórii "Nováčik roka" v súťaži Národnej ceny za dizajn (2021), nedávno ukončila rezidenčný pobyt v Paríži samostatnou výstavou v Galerie Lefebvre et Fils v Paríži. Ďalšie významné výstavy predstavila v Galérii Vunu (Košice) a Miart (Miláno).

 


 

Projekt realizovaný v spolupráci s Primecut Contemporary Culture.

Primecut Contemporary Culture je nezávislá poradenská spoločnosť pôsobiaca v oblasti vizuálneho umenia so sídlom v Bratislave