Výstava fotografií Opeľovače v meste

WWF Slovensko v spolupráci s Katedrou fotografie a nových médií VŠVU pozývajú na novú výstavu s názvom "Opeľovače v meste".


Kde:

Kedy:

 


O výstave

Od 1. júla budú návštevníci bratislavského Centra Nivy môcť prostredníctvom veľkoformátových fotografií tlačených na materiál z recyklovaných PET fliaš nazrieť do fascinujúceho sveta opeľujúceho hmyzu. Výstava, ktorá prináša zaujímavé fakty zo života drobných obyvateľov mesta, bude v nákupnom centre dostupná zdarma počas celého leta.

 


ČO VÁS NA VÝSTAVE ČAKÁ :

  •  Úchvatné fotografie: Zblízka uvidíte rôzne druhy opeľovačov v ich prirodzenom prostredí a detailné makro zábery.
  •  Vzdelávacie panely: Dozviete sa zaujímavosti o živote včiel, motýľov a ďalších opeľovačov, ako aj o ich význame pre mestské ekosystémy.
  •  Tipy ako im pomôcť: Zistíte, že skutočne každý z nás môže prispieť k tomu, aby dôležité opeľovače mali lepšie podmienky pre život v priestore, ktorý spoločne zdieľame. Poradíme vám, ako na to.
  •  Expozíciu kyanotypii: Súčasťou výstavy je aj súbor originálnych umeleckých prác z dielne študentov VŠVU, ktoré zobrazujú odtlačky rastlín a kvetov nenahraditeľných pre hmyzích opeľovačov. Rastliny boli zbierané v mestských lokalitách a následne z nich vznikali tzv. kyanotypie, tónované prírodnými výluhmi, napríklad z levandule, šalvie, kurkumy, zeleného čaju či cvikly.

 


PRE KOHO JE VÝSTAVA URČENÁ?

  • Výstava "Opeľovače v meste" je určená pre všetkých – od detí, rodín, nadšencov prírody až po odborníkov. Je to skvelá príležitosť, ako stráviť čas s príbuznými či priateľmi, naučiť sa niečo nové a získať inšpiráciu na zlepšenie nášho mestského prostredia.
  • Príďte a objavte zaujímavý svet mestských opeľovačov. Zistite, aké dôležité sú tieto malé tvory pre náš život a ako môžeme všetci prispieť k ich ochrane. Tešíme sa na vašu návštevu na výstave "Opeľovače v meste".

 


Opelovači - foto včely