VŠVU na Dizajn bez hraníc 2024

Tento rok sa v Budapešti koná už dvadsiata - jubilejná - výstava Dizajn bez hraníc (alias Határtalan dizajn či Design Without Borders). Zastúpených bude aj množstvo exponátov študentov*tiek, absolventov*tiek a pedagógov*gičiek našej školy! Pozývame Vás srdečne na výstavu!


Kde?

Kedy?

 


Vystavujúce*i zo Slovenska / VŠVU

Viktor Tabiš / Šimon Galanský / Patrik Illo / Aleksandra Stencel / Karol Weisslechner / Veronika Palúchová / Ivan Čobej / Patrícia Žvachová / Zuzana Kováčiková / Darina Mikušková / Ilarii Omelchenko / Lucia Vlčeková / Nina Štefániková / Sofia Anna Straková / Samo Hartiník / Tomáš Luknár / Zuzana kasanová / Matej Dubiš

 


O dizajne bez hraníc

Výstavu prvý raz spustilo pred dvadsiatimi rokmi kurátoské duo Szilvia Szigeti (textilný dizajn) a Tamás Radnóti (dizajn). Počas trvania sa rozrastala až po dnešný formát, zahŕňajúci desiatky krajín. Okrem prezentácie výberu zaujímavých počinov a prístupov k dizajnu, ktoré vynikajú inovatívnosťou alebo interdisciplinárnym prístupom ("bez hraníc") širokej verejnosti slúži aj k stretávaniu a networkingu predstavených tvôrcov a tvôrkyň, predovšetkým v rámci Professional day 10.5.

viac informácií

 

Umelka

Na najrozsiahlejšiu expozíciu v Budapešti nadviazuje už tradične aj predstavenie užšieho výberu prác v Bratislave, v galérii Umelka (pozri minuloročný event). Súčasťou budú opet aj komentované prehliadky s kurátormi, kde sa môžete dozvedieť veľa zaujímavého o pozadí vystavených kúskov.

 


DWB 2024  pozvánka foto stoličky