Šperk Karin Šustekovej na súťaži Talente Meister der Zukunft

V roku 2023 sa v konkurencii Európskych mladých autorov, umiestnila na výstave Talente Meister der Zukunft – Talenty Majstri Budúcnosti, Bc. Karin Šusteková, v kategórii Schmuck/Jewellery, študentka magisterského štúdia ATELIÉRU S+M+L_XL – KOV A ŠPERK.

Je to nemalý úspech výučby v ateliéri, na Katedre Úžitkového Umenia  VŠVU v Bratislave. Medzinárodnú porotu zaujalb precízny prístup a materiálová voľba autorky ako aj inovatívne uchopenie šperku ako objektu, na ktorom je dôležitý celok, aj malé tajomstvo na odvrátenej strane pod brožovaním.

 

Šperk na súťaži Talente Meister der Zukunft
Karin Šusteková: Šperk na súťaži Talente Meister der Zukunft.
Šperk na súťaži Talente Meister der Zukunft
Karin Šusteková: Šperk na súťaži Talente Meister der Zukunft, 2023.

 


 

Súťaž Talente Meister der Zukunft predstavuje najinovatívnejšie práce mladých dizajnérov do 35 rokov. Zahŕňa médiá sklo, textil, šperk, keramiku a dizajn nábytku. Z viac než 400 prihlásených prác vybrala odborná porota 98 ​​realizácii, ktoré predstaví v rámci výstavy "Handwerk & Design" v nemeckom Mníchove.

Z hľadiska prezentovaného obsahu prác sa mladí výtvarníci, dizajnéri zaoberali  ochranou životného prostredia a ekologickej udržateľnosti. Vystavené práce predstavujú hľadanie ekologicky šetrných, nových materiálov, prípadne nanovo uchopených konvenčných materiáloch. Interakcie tradičného remesla a moderných technológií je jedným z opakujúcich sa tém zbližovania rôznych kultúr.

Súťaž sa zameriava na prácu, ktorá má formálnu a technickú originalitu a technickú dokonalosť a predbieha svoju dobu. TALENTE realizuje Mníchovská a Hornobavorská komora kvalifikovaných remeselníkov a spoločne ju zaisťujú Spolkové ministerstvo hospodárstva a energetiky a Bavorské zemské ministerstvo hospodárstva a médií, energetiky a techniky.

 


 

Výstava sa koná v Mníchove od 8. 03. do 12. 03. 2023