Ateliéry v meste

Projekt odzrkadľuje dlhodobý záujem Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave udržiavať a rozvíjať vzťahy s jej absolventmi a absolventkami, a to okrem iného aj prostredníctvom poskytnutia ateliérov pri rozbehu ich profesionálnej kariéry.

S cieľom pomáhať svojim absolventom a absolventkám a podporovať ich pri štartovaní ich profesionálneho života Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave má za cieľ nadväzovať spoluprácu s externými partnermi, ktorí v rámci svojich možností môžu poskytnúť bezodplatne alebo za symbolickú sumu svoje priestory. Tie budú určené pre začínajúcich umelcov a umelkyne, dizajnérov a dizajnérky, architektov a architektky ako pracovné ateliéry.

Jedným z prvých takýchto partnerov sa stala aj bratislavská mestská časť Staré mesto, ktorá vyčlenila pre našich bývalých študentov a študentky štyri nevyužívané kancelárie na Ventúrskej, Školskej a Františkánskom námestí. Ateliéry dostanú vybraní/é uchádzači a uchádzačky na základe zaslanej žiadosti – na rok a zadarmo.

„Nová vedúca kultúry premýšľala nad tým, ako by sa dala novými formami previazať samospráva s umelcami. Jednu z možností jej ponúkol audit priestorov kultúrnych centier Starého Mesta. Vďaka jej iniciatíve sme sa rozhodli nevyužívané priestory poskytnúť na to, aby mohli slúžiť na rozbeh, akýsi umelecký inkubátor pre začínajúcich umelcov z VŠVU," uviedla pre TASR starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

„Získanie priestorov či ateliérov v Bratislave je pre začínajúceho umelca veľmi zložitý a často finančne náročný proces,“ uviedla pre TASR Ľubica Hustá, vedúca referátu kultúry a kultúrnych činností mestskej časti. „Dočasné poskytnutie priestorov do bezodplatného užívania považujeme za ďalšiu efektívnu možnosť, ako podporiť živú kultúru a umeleckú scénu v tomto komplikovanom období," uzavrela Ľ. Hustá.

Sledujte naše sociálne siete a webovú stránku, čoskoro uverejníme otvorenú výzvu na ich obsadenie!

Viac informácií o ateliéroch od Starého mesta: staremesto.sk

Absolventské ateliéry
Absolventské ateliéry.
Absolventské ateliéry
Absolventské ateliéry.
Absolventské ateliéry
Absolventské ateliéry.
Absolventské ateliéry
Absolventské ateliéry.