The Július Koller Society: Kvír hlasy naprieč generáciami

Srdečne vás pozývame na podujatie, kurátorsky zaštítené The Julius Koller Society. 17:30 - komentovaná prehliadka kvír výstavy Hungry Is My Favourite Word. 18:00 - Coffee&Cake alebo čaj o piatej: neformálne posedenie pre kvír ľudí všetkých generácií

Kde?

Kedy?

  • streda 21. 2. 2024, od 17:30

    • 17:30 - komentovaná prehliadka kvír výstavy Hungry Is My Favourite Word
    • 18:00 - Coffee&Cake alebo čaj o piatej: neformálne posedenie pre kvír ľudí všetkých generácií

 


O podujatí

Máte pocit, že vás nie je dosť počuť? Chceli by ste sa angažovať, ale neviete, kde začať, či koho osloviť? Alebo len hľadáte ľudí, ktorí by boli ochotní počúvať? Ako nám v tom môže pomôcť súčasné kvír umenie?

Spolu s našou koordinátorkou pre inklúziu Katarínou Slezákovou (Sdruženy), študenstkým kvír spolkom Light* a brnianskym kolektívom Plusko+ preskúmame aktuálne možnosti teplého aktivizmu, porozprávame sa o jednotlivých medzigeneračných skúsenostiach, o tom, čo majú spoločné a na čom sa dá stavať.

JKS stretnutie v Cvernovke 022024

FB event

 


Kurátorský projekt Hungry Is My Favourite Word

zahŕňa celú sériu podujatí. V rámci otvorenia výstavy vystúpil Michal Dore so svojou performance Siréna. V najbližších mesiacoch sa môžete tešiť na:

  • 21.2. Coffee&Cake: kvír hlasy naprieč generáciami
  • 21.3. Písanie kvír-feministického denníka (workshop)
  • 18.4. Kvír prechádzka Bratislavy
  • 11.5. Uvedenie knihy Luki Essender a performance Alizy Orlan

 


Grafika: Lubica Segecova Studio

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Sprievodné podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Islands of Kinship: A Collective Manual for Sustainable and Inclusive Art Institutions, spolufinancovaný Európskou úniou.