Úspechy Ateliéru vvv

Ateliér vvv (vizuálne, verbálne, verejné), pod vedením Martina Piačeka a jeho asistenta Dávida Koroncziho, je jedným troch ateliérov na Katedre intermédií VŠVU. V nedávnom čase študenti a študentky, doktorandi, ako aj pedagógovia získali významné nominácie, či pozornosť v médiách.

Dvaja z doktorandov tohto ateliéru Kristián Németh a Jozef Pilát boli nomivovaní do štvorice finalistov a finalistiek tohtoročnej Ceny Oskára Čepana, ktorá je určená pre profesionálnych výtvarných umelcov a umelkyne do 40 rokov. Finálová výstava sa tento rok uskutoční v Novej Synagóge v Žiline, kde sa 13. 11. 2020 dozvieme meno víťaza. 

Okrem toho sa ateliér dostal aj do nového - 55. ročníka česko-slovenskej verzie časopisu Flash Art, ktorý je zameraný na umelecké projekty venujúcim sa téme jedla. Rovnakou problematikou sa celý tento rok zaoberali študenti a študentky ateliéru, čo v zimnom semestri vyústilo do spoločnej výstavy “Vývar”, ktorej sa v časopise venuje teoretička a kurátorka Lýdia Pribišová. Naviac tam nájdete aj rozhovory s vedúcim ateliéru Martinom Piačekom a s jeho asistentom Dávidom Koronczim, ktorý svojou fotografiou chleba tiež ilustruje obálku.

Tvorbu Kristiána Németha si môžete pozrieť tu: www.works.io/kristian-nemeth 

Tvorbu Jozefa Piláta si môžete pozrieť tu: https://jozefpilat.com 

Viac o COČ: https://www.oskarcepan.sk/sk/year/2 

Viac o novom čísle časopisu Flash Art: https://flashart.cz/2020/04/25/flash-art-czech-slovak-edition-no-55-volume-xv/?fbclid=IwAR2GdX2tNZvr6aFDYYOX-n4szs7vAivpEUV24p5fYt0HXrNiSkVBiZurMZY

atelier vvv