Diár VŠVU 2022 už je v predaji!

DIÁR VŠVU vznikol ako študentská iniciatíva za účelom odprezentovania študentov a študentiek Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave ako nastupujúcej generácie. Tento projekt zastrešuje združenie päť a pól.

S diárom sa užívateľ stretáva v každodennom živote a pomáha tak propagovať publikované diela, zároveň má aj ambíciu rozšíriť umenie aj medzi širokú laickú verejnosť.

Krinein, kritiké, techné alebo jednoducho kríza sú východiskom tohtoročnej témy Diára VŠVU. Kríza, bez ohľadu na výsledok, je vždy vo svojej podstate neistotou. Neistota zajtrajškov umocňuje pocit dočasnosti, a po dlhom čase nás ako spoločenstvo smeruje k prežívaniu “tu a teraz”. Čo vieme z tejto situácie vyťažiť? Aj tentokrát sme oslovili a vybrali študentky a študentov, ktorí svoj pohľad na tému predstavili svojimi dielami.

Diár VŠVU pre rok 2022

Tentokrát každý mesiac sprevádzajú diela jedného autora alebo autorky: Paula Gogola, Matej Grznár, Romana Halgošová, Peter Leja, Mariana Mažgútová, Michaela Moravčíková, Šimon Parec, Viktória Revická, Petra Nela Pučeková, Magdaléna Seppová, Lívia Suchá, Simona Svitková.

Na webe združenia päť a pól si nájdete nieln prezentáciu prác autorov a autoriek, ale taktiež rozhovory s nimi o ich tvorbe.


Diár VŠVU 2022 si môžete objednať cez e-shop združenia päť a pól s možnosťou osobného odberu alebo zaslania poštou.

12x18cm (akurát do akejkoľvek tašky či kabely)

Cena: 19€


Cieľom občianskeho združenia päť & pól je podpora súčasného umenia na Slovensku s dôrazom na nastupujúcu generáciu umelkýň a umelcov. Tvoria ho študentky a absolventky VŠVU: Oleksandra Bakushina, Lucia Gamanová, Kvet Nguyen a Eva Takácsová.

Viac o združení päť a pól a ich aktivitách nájdete na ich webe / facebooku / instagrame.