Adriana Remiášová, Elena Špirengová, Simona Tabačková: Soul Pissing

Všetkých srdečne pozývame na otvorenie výstavy  troch študentiek Vysokej školy výtvarných umení  Ateliéru voľnej grafiky v 14. Marca o 18:00 v A4 – priestore súčasnej kultúry


Kde?

Kedy?

  • Vernisáž: 14.3.2024 18.00

  • Trvanie výstavy: 15.3. - 14.4.2024

  • viac info

 


Kurátorka: Aliza Orlan

Soul pissing - banner

Soul Pissing

je autorská výstava troch študentiek Vysokej školy výtvarných umení  Ateliéru voľnej grafiky. Spája ich nielen generačná výpoveď, ale rovnako aj práca s médiom kresby a grafiky. Zároveň každá z autoriek vo svojej tvorbe posúva hranice vlastnej tvorby, kombinuje ich, či ide o textil, maľbu alebo prácu s textom. Autorky experimentujú s klasickými princípmi média, kde sa ukazuje ich jedinečný prístup a aktualizácia do súčasnosti.

V názve self pissing sa ukrýva hnev, radosť, frustrácia, či prežívanie romantických vzťahov. Autorky pracujú s emóciami, ktoré sa nachádzajú na okrajoch spektra a vedia nás často dostať do extrémnych situácií, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. Na výstave sa tak snažia poukázať, že umiernenosť niekedy nestačí, že občas je potrebné (zdvihnúť palicu) verbalizovať naše pocity a neupadať do pasívnej agresie, čo sa často stáva v našich osobných a pracovných vzťahoch.

Umenie, hudba, poézia dokážu výborným spôsobom načrtnúť, ale zároveň nepovedať všetko. Snahou výstavy nie je všetko prezradiť, skôr naznačiť, divák si tak v dielach dokáže jednoducho nájsť vlastné interpretácie. Naše emocionálne prežívanie je silnou ľudskou výpoveďou, ktorá nás dokáže cezgeneračne spájať a viesť k vzájomnému dialógu.

 

IG:@simonatabackova

IG:@panielenaa

IG:@solnigrum

 


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy