Študentské práce získali ocenenie ako Najkrajšie knihy Slovenska 2022

Dňa 27. apríla 2023 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení pre Najkrajšie knihy Slovenska 2022 v Dvorane Ministerstva kultúry SR. Medzi tohtoročnými ocenenými sa umiestnili aj práce našej študentky Ester Mládenkovej z Katedry vizuálnej komunikácie a študenta Dávida Pograna z Katedry grafiky a iných médií. Zároveň bola otvorená aj výstava Najkrajšie knihy Slovenska 2022 v Galérii Dušana Rolla v BIBIANE, ktorá potrvá od 28. apríla do 11. júna.


 

BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti každoročne oceňuje najkrajšie knihy, ktoré boli vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku na Slovensku, alebo sa na nich väčšinovo podieľali slovenskí autori či autorky (v prípade koprodukcie so zahraničím). Novinkou tohto ročníka bola odborná diskusia „NKS 2022 – Prečo práve tieto?“ s členmi a členkou poroty o uplynulom ročníku súťaže. Hovoriť o kvalite knižného dizajnu a kritériách výberu 20 víťazných knižných titulov boli náš kolega doc. Mgr. art. Ľuboslav Paľo, ArtD. vedúci Ateliéru ilustrácie a grafiky na Katedre grafiky a iných médií VŠVU, dipl. Ing. Hana Križanová, MA, vedúca sekretariátu Bienále ilustrácií Bratislava v BIBIANE a grafický dizajnér Mgr. art. Martin Mistrík, ktorí sa na výbere víťazov podieľali.

 


CENA SLOVENSKEJ NÁRODNEJ KNIŽNICE ZA ŠTUDENTSKÚ PRÁCU

Dávid Pogran

za knihu Priatelia

Priatelia
Dávid Pogran: Priatelia, 2022.
Priatelia
Dávid Pogran: Priatelia, 2022.
Priatelia
Dávid Pogran: Priatelia, 2022.

 


CENA MINISTERSTVA KULTÚRY SR AUTOROVI ZA VYNIKAJÚCU GRAFICKÚ ÚPRAVU

Ester Mládenková

za knihu Anna Grusková: Tichý pobyt na ulici Gwerkovej-Göllnerovej

 

Tichý pobyt Mládenková

 


 

Medzi nominovanými v rôznych kategóriách sa so svojimi knižnými realizáciami umiestnili aj naši pedagógovia z Katedry vizuálnej komunikácie Pavol Bálik a Peter Nosáľ, ako aj ďalší naši absolventi a absolventky.

 

Všetkým oceneným a nominovaným gratulujeme!