Nové rozhrania 03/ Tea Záchová: V patách kojota

Srdečne Vás pozývame na prednášku zo série Nové rozhrania 03.

Galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo námestie 18, Bratislava


Jaké mají zoologické zahrady pohled našeho utváření na zvířata? Jak se díváme samy na sebe? V odkazu na esej Johna Bergera Jak se dívat na zvířata a skrze příklady současných umělců a umělkyň Vám představím vizuální esej, co na těchto prostorech, inspiracích a obecně roli zvířat v pasti, můžeme hledat zajímavým nebo diskutabilním.

 


Tea Záchová je kurátorka, kritička umenia a pedagogička pôsobiaca v Prahe a Brne. V súčasnosti je kurátorkou v nezávislej galérii 35m2 v Prahe. Jej kurátorské projekty sa sústredia na umelecký proces, miestne-špecifické formy výstavníctva a venuje sa témam ako kvantová fyzika, potravinové systémy, udržateľné zdroje a participatívne rozmýšľanie. Záchová vedie českú sekciu redakčnej rady Flashart CZ/SK.

 


Nové rozhrania 03 sú cyklom piatich prednášok vedených odborníkmi a odborníčkami z rôznych oblastí súčasného umeleckého diskurzu či špecialistov/tiek na témy, ktoré rezonujú u umelcov a umelkýň pracujúcich v postmediálnom prostredí. Cyklus v dramaturgii vedúcej Galérie Medium Miroslavy Urbanovej sa sústredí predovšetkým na témy dotýkajúce sa našich podmienok poznávania v rozhraniach neustále sa aktualizujúcich technológií a v protiklade s túžbou po autentickom, viscerálnom prežívaní unikajúceho tu a teraz. Tieto témy sa objavujú v umení s čoraz väčšou naliehavosťou, jednak v pretlaku performatívnych diel či diel tematizujúcich tieto nové rozhrania.

 


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia