What's the Point? 03

Milé študentky a milí študenti, pozývame vás na ďalšie stretnutie čitateľského klubu What's the Point? v Galérii MEDIUM. Uskutoční sa vo výstavných priestoroch Galérie MEDIUM na Hviezdoslavovom námestí.

Ak ešte nie ste pridaní do Microsoft Teams What´s the Point? prostredníctvom vašej školskej e-mailovej adresy, napíšte nám na .


Vybrali sme pre vás tentokrát texty, ktoré súvisia s výstavou THERE THERE Tomáša Moravanského, ktorá prináša do priestoru galérie prvky, ktoré poznáme z počítačových hier.

Ak vás zaujíma téma dekonštrukcie rodu v hrách, vo štvrtok 16.júna o 18. hodine predbehne v MEDIU prednáška hernej teoretičky Terezy Krobovej From playing gender to playing with gender.

Texty

  • Sherry Thurkle, The Second Self: Computers and the Human Spirit, MIT Press, 2005 (1st edition 1984). - kapitola Video Games and Computer Holding Power, s. 65-90. Helena Bendová, Umění počítačových her, úryvok
  • Graeme Kirkpatrick: Aesthetic theory and the video game, Manchester University Press, 2011, úryvok
  • Consalvo, Mia; Paul, Christopher A.; Real Games: What's Legitimate and What's Not in Contemporary Videogames;  Cambridge (Massachusetts): The MIT Press, 2019, úryvok
  • Tereza Krobová, Párkrát jsem si s Larou skočil: o obrazu ženských hrdinek v počítačových hrách a genderovanosti jejich hraní, in: MediaRes, 2/2014 Tomáš Moravanský, text k výstave THERE THERE

Očakávame, že si jednotlivé texty prečítate (príp. spoznámkujete) doma samostatne a v rámci klubu si ich spoločne prejdeme – v reakcii na aktuálny výstavný kontext. Texty budú k dispozícii vo formáte PDF/.doc na Microsoft Teams What's the Point? (a sú určené výlučne na študijné účely).

S Dášou a Miroslavom sa na vás tešíme!