Vernisáž výstavy festivalu Nasuti - Divočina

Slovenské banské múzeum - Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici vás srdečne pozýva na vernisáž dvoch nových výstav, výstavu ekologického festivalu Nasuti s názvom Divočina.

 

Galéria Jozefa Kollára;

Nám. Sv. Trojice 8, 969 01 Banská Štiavnica
Otváracie hodiny: štvrtok - sobota, 9:00-17:00

 


Nasuti - festival súčasného umenia s environmentálnym zameraním bude tento rok prebiehať v meste Banská Štiavnica. Vo Veľkej sále Galérie Jozefa Kollára sa bude konať výstava festivalu s názvom Divočina (Kým sme tancovali). Výstava predstaví diela od Petra Barényiho, Paliho Hovanca, Martina Špirca, Tomáša Rafu či Gabriely Zigovej. Kurátorka výstavy je Diana Klepoch Majdáková.

 

Jadrom naratívu výstavy je človek a jeho vnútorné prežívanie ohrozenia klimatickou katastrofou. Sledujeme, ako ľudstvo podlieha vytesňovaniu ekologických problémov, ktoré - hoci vedú k ich ďalšiemu prehlbovaniu - sa podobá povestnej hudbe na Titanicu dávajúcej nám do poslednej chvíle nádej bláznov. Ponárame sa do princípov populárneho štýlu života pre prítomný okamih a je len na nás, či ho zavrhneme ako obyčajnú sebeckosť a hedonizmus, alebo prijmeme jedinú stratégiu prežitia nášho druhu. Výstava potrvá do 30. apríla 2023.