Torzo Zálesie

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Klaudie Korbelič & Lenky L. Lukačovičové "Torzo Zálesie" v rámci cyklu "Plastiky na Korze"!

Vernisáž: sobota, 2. júla 2022 o 17.00 hod.

 

Korzo v Zálesí nájdete na brehu Máleho Dunaja v okrese Senec.


Vystavujúci: Klaudia Korbelič & Lenka L. Lukačovičová

Kurátor: Omar Mirza


Výstava Torzo Zálesie v rámci cyklu Plastiky na Korze, ktorý v Zálesí prezentuje tvorbu súčasných umelcov pracujúcich prevažne v médiu sochy a objektu, je spoločným projektom sochárky Klaudie Korbelič a fotografky Lenky L. Lukačovičovej.

Projekt vo verejnom priestore je rozdelený na dve časti. V interiéri nájdete ornitologické zátišie z torz anticky sošných mužských nôh s vypchatými vtákmi v kombinácii s veľkoformátovými vyrezávanými fotografiami s vrstvami vizuálnych a významových nánosov postinternetovej doby. Exteriér je posthumánnou záhradou či botanickým safari, kde na návštevníkov na nečakaných miestach striehnu fantastické plastické/plastové trifidy.

Výstava predstavuje postapokalyptickú oázu pre divokú prírodu, ktorá si berie svoj životný priestor na planéte Zem späť po tom, ako ľudstvo vlastným pričinením zaniklo. Zároveň je vo význame talianskeho slovného spojenia označujúceho zátišie (natura morta) doslova „mŕtvou prírodou“ – časopriestorom zamrznutým uprostred leta, v ktorom splýva minulosť s budúcnosťou a fikcia s realitou. Panta rhei už neplatí – jediné, čo plynie, je Malý Dunaj naokolo.