Tomáš Klepoch: Koniec sezóny

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy: Tomáš Klepoch | Koniec sezóny

  • Miesto konania:

  • Vernisáž: piatok 17. 3. 2023, 19:00

    • trvanie výstavy: 17. 3. - 7. 4. 2023

 


 

Klepoch konec sezóny - pozvánka

 

"Koniec sezóny sa nachádza za dierou v plote, alebo na druhej strane šošovky ďalekohľadu. Je ako neúmyselná, mierne zatuchnutá časová kapsula, ukrytá každému na očiach…"
Palo Čejka

 


 

Tomáš Klepoch (*1981)

vyštudoval v ateliéri grafiky a iných médií a v ateliéri vizuálnej komunikácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Slovensku. Venuje sa voľnej grafickej tvorbe a ilustrácii, tvorí objekty a inštalácie vo verejnom priestore.

Svoje práce vystavoval v domácich i zahraničných galériách, zúčastňuje sa medzinárodných prehliadok so zameraním na grafickú tvorbu. Je držiteľom Národnej ceny za dizajn za rok 2009 a viacerých ocenení za najkrajšiu knihu. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach viacerých galérií, okrem iných v Slovenskej národnej galérii a Metropolitan museum of Art v New Yorku. Pracuje postupmi linorytu a drevorezu, pričom experimentuje s rôznymi spôsobmi tlače (rúrou, fúrikom, záhradným valcom), materiálmi (drevo, stavebné materiály, smola) a spôsobmi vyrezávania (od rydiel cez frézy, karbobrúsky až po motorové píly). Prostredníctvom subjektívne zvolených symbolov komentuje ráz slovenskej krajiny a jej reálií, pričom sa často sústreďuje aj na prehliadané a marginálne výjavy."

(text z výstavy Printing still od Jany Babušiakovej, Antverpy, Belgicko, 2022)

 


 

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia