Súťaž Maľba

Podpora mladých umelcov pokračuje – otvára sa ďalší ročník prestížnej súťaže Maľba. Opäť po roku majú mladí profesionálni maliari novú šancu zažiariť a získať podporu pre rozbeh svojej umeleckej dráhy.

Svoje diela môžu záujemcovia prihlasovať cez stránku www.malbaroka.sk do 15. júna 2021.

Trom víťazom, ktorých vyberie na jeseň medzinárodná porota, prerozdelí Nadácia VÚB celkovo 20-tisíc eur. 


O záruku odborného a nezávislého rozhodnutia sa postará aj počas 16. ročníka súťaže medzinárodná porota, do ktorej zasadnú poprední európski výtvarní umelci, teoretici, kurátori, galeristi a pedagógovia. Jej zloženie bude známe v lete. Proces hodnotenia prihlásených diel bude prebiehať v dvoch fázach. Experti vyselektujú najskôr spomedzi všetkých prihlásených diel 20 finalistov a následne v druhom kole vyberú troch víťazov. Nadácia VÚB ich predstaví v septembri a odovzdá im finančnú podporu vo výške spolu 20-tisíc eur. Všetky diela finálovej 20-ky budú sprístupnené aj pre širokú verejnosť. Od začiatku októbra je plánovaná bezplatná výstava, ktorá sa bude konať už tradične v bratislavskej galérii Nedbalka. 


Súťaž Maľba je určená pre aktívne pôsobiacich maliarov do 35 rokov. Podmienkou je aj odoslanie ukážky diela v elektronickej forme s potvrdením jeho parametrov.