Pavlína Šváchová na výstave laureátiek*ov Czech Design Award

Srdečne Vás pozývame na kolektívnu výstavu SELEKCE 2023 do Malostranskej galérie Kurátor Contemporary v Prahe. Výstava predstavuje tvorbu mladých dizajnérov a dizajnérov, ktorí tento rok získali ocenenie Czech Design Award. ​

Kde?

Kedy?

  • Vernisáž: 21.11.2023, 18:00 h

  • výstava je predajná a potrvá do 19. 1. 2024

 


O výstave

Pomedzie roka prináša výber tých výrazných mladých autorov a autoriek, ktorí sa vo svojej práci tiež pohybujú na pomedzí - v oblasti úžitkového dizajnu, ktorý sám seba presahuje a to práve k voľnému umeniu. SELEKCIA 2023 je zvrchovane zostavená kolektívna výstava v spolupráci s medzinárodným festivalom Czech Design Week a predstavuje tohtoročné práce ohodnotené cenou Czech Design Award. Môžete nielen vidieť, čo autori a autorky vo svojich tohtoročných prácach ponúkli, ale aj diela ucítiť či hapticky preskúmať. Reprezentácia nových technológií kombinujúca tradičné postupy, nevšednosť a zároveň rešpekt k remeslu predstavujú tieto ocenené práce, ktoré sú exportným artiklom vhodným do každého osobného priestoru. Užite si selekciu a vyberte si ten svoj kúsok od mladých talentovaných dizajnérov a dizajnérok. Uvidíte ich v site-specific inštalácii autorov NabilkovaxAdus.

Viac informácií a všetcia ocenený viď. článok Czech design mag

 


Pavlína Šváchová

Pavlína Šváchová je študentkou doktorandského štúdia v ateliéri Sklo pod vedením školiteľa doc. Mgr. art. Patrika Illa.

Je to multiodborová umelkyňa, žijúca a pracujúca v Prahe. Jej práca vyniká silným konceptuálnym zázemím a mediálnym skúmaním. Na tohtoročnom ročníku festivalu Czech Design Week predstavila v inštalácii vzniknutej v spolupráci so študentkou scénografia na DAMU Klárou Pavlíčkovou šálkové objekty, v ktorých hľadá upevňovanie a skúmanie dizajnu a umenia o ich vzájomnú koexistenciu. Vzniká tak kontrast medzi úžitkovým predmetom a voľnou plastikou. Zberateľská limitovaná kolekcia objektov vznikla v spolupráci s firmou Detesk s využitím technického (varného) skla.


Svachova Czechdesign