Marek Kvetan | Data storage 20.21.

Srdečne Vás pozývame na otvorenie výstavy

 

Station Contemporary Art Gallery
Ul. Gustáva Mallého 2, Bratislava - Petržalka

https://www.stationgallery.sk/

 

Vernisáž: 5. 9. 2022, 19:00 h

 


 

Kurátor: Michal Stolárik

 


 

Tvorba slovenského vizuálneho umelca Mareka Kvetana (1976, Bratislava) sa v súčasnosti prikláňa k hmatateľným výsledkom a priestorovým realizáciám. Autorove sochy, objekty a inštalácie sú spolu s často používanými nájdenými materiálmi vyňaté z reality alebo ňou inšpirované. Subtílnou zmenou zadefinovaných právd prekrúca dané hodnoty a otvára mnohovýznamový potenciál symboliky materiálov a foriem. Pre Kvetanovu tvorbu je signifikantná dôvtipná pozorovacia schopnosť, inšpiruje sa banalitou bežných dní a dômyselne rekonfiguruje skutočnosť.

Aktuálny projekt Data storage 20.21. (2020 – 2022) prirodzene pokračuje v autorovej stratégii redefinovania všeobecne známych významov a pravidiel. Rozsiahla inštalácia, ktorá by vzhľadom na estetické formy, ale aj Kvetanove minulé projekty mohla byť výsledkom digitálnej modelácie a následnej 3D tlače, v skutočnosti vzišla z elementárnej techniky sadrového odlievania. Detailný pohľad odkrýva fyzické odtlačky stoviek kusov odpadových obalových materiálov, ktoré prešli počas lockdownového obdobia autorovou domácnosťou.

 


 

Na realizáciu projektu bola poskytnutá dotácia z rozpočtu hlavného mesta SR Bratislava prostredníctvom Nadácie mesta Bratislava.

Realizované s finančnou podporou starostu MESTSKEJ ČASTI BRATISLAVA - PETRŽALKA

Partner projektu: Terra Culta, o. z.