Komentovaná prehliadka výstavy RE:POSTER

Srdečne Vás pozývame na komentovanú prehliadku k skupinovej výstave RE:POSTER s kurátorkou Miroslavou Urbanovou, ktorá sa uskutoční v utorok 10. januára 2023 o 18:00. Výstava je súčasťou XI. Trienále plagátu Trnava 2022.

 

Galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, Bratislava

 


 

Vystavujúci*e umelci*kyne a členovia*ky poroty // Artists and jury members: Marcel Benčík (SK), Lex Drewinski (PL), Rikke Hansen (DK), Li Xu (PRC), Vasyl Kosiv (UA)

 

História jednej z najstarších štandardizovaných verzií vizuálnej komunikácie – plagátu – je skutočne vzrušujúca aj v politickej aj v komerčnej sfére. V 20. storočí spôsobil plagát veľký ošiaľ a rozšíril sa do ulíc metropol a ďalej zmutoval do digitálnych priestorov obrovských obrazoviek, v ktorých obklopení dnes žijeme. Názov výstavy RE:POSTER sa hrá s pojmom „poster“ vo význame „plagát“, ale aj ako označanie človeka, ktorý repostuje na sieti rôzne obrázky. Tematizuje silu plagátu reagovať na aktuálne dianie, rýchle šírenie a obiehanie vo fyzickom aj digitálnom svete, ale aj naše neustále (niekedy bezduché) zdieľanie a repostovanie. Oblasť, v ktorej sa dnes grafickí*é dizajnéri*ky pohybujú sa stáva fluidnejšou a nejednoznačnejšou a je zaujímavé sledovať rozličné stratégie, ako zviditeľniť vizuály v rôznych priestoroch a prostrediach.

 


Viac informácií o výstave nájdete aj v staršej pozvánke.