Fotografia pre Ukrajinu

Rozhodli sme sa pomôcť v kríze na Ukrajine, lebo cítime, že je a bude potrebné pomáhať dlhodobo. Kúpou fotografie podporujete Ukrajinu.

Fotografia pre Ukrajinu je projekt, ktorý vznikol pod záštitou slovenského internetového časopisu www.dokumentmagazin.sk – archív slovenskej fotografie v spolupráci s ukrajinským fotografickým festivalom Odesa Photo Days a je zameraný najmä na podporu fotografov, fotografiek a kultúry na Ukrajine. Zapojilo sa viac než 30 umelcov zo Slovenska a Ukrajiny, ktorí poskytli svoje fotografie na predaj. Tie budú na našich stránkach po dobu 3 týždňov (od 11. 4. do 1. 5. 2022) ponúkané a následne doručované darcom. Ďalšie diela budú postupne pribúdať. Všetky získané financie darujeme na podporu Ukrajiny. Časť prostriedkov bude prostredníctvom partnerskej organizácie (NGO Art Travel, organizátor festivalu Odesa Photo Days) prevedených na účely humanitárnej podpory organizácii Kharkiv With You (https://kharkiv-with-you.org/en/), časť prostriedkov sa podľa aktuálnej potreby použije na priamu pomoc rodinám ukrajinských umelcov najviac zasiahnutých vojnou.

Projektu sa zúčastnili a aj ďalej budú zúčastňovať pedagógovia a pedagogičky, študenti a študentky, aj absolventky a absolventi Katedry fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. 

Jakub Michal Teringa, Michal Huba, Šimon Parec, Zuzana Pustaiová, Matej Hakár, Mária Šimová, Barbora Podola, Dominika Jackuliaková, Boris Németh, Lenka L. Lukačovičová, a pribúdať postupne budú ďalší.

Ako si kúpiť fotografiu?

Vyberte si fotografiu a vytvorte si na stránkach www.dokumentmagazin.sk/preukrajinu záväznú online objednávku. Príde Vám potvrdzujúci email s ďalšími inštrukciami. Diela budeme distribuovať po skončení projektu. Ak ste si zvolili osobný odber, budete si ich môcť prevziať osobne v Galérii Medium na Hviezdoslavovom námestí č. 18 v Bratislave. O doručení Vás budeme písomne informovať. Ak ste si zvolili doručenie poštou, doručíme Vám diela na Vami určenú adresu.

Odporúčaná minimálna cena jednej fotografie je 69€, ale konečné rozhodnutie je na Vás, do zbierky môžete prispieť aj vyššou čiastkou. Všetky získané financie darujeme na podporu ukrajinskej fotografie, vďaka tomu, že tlač fotografií finančne podporili naši partneri SYNCHRONIX, a.s.a Bright, s.r.o. 

Plagát s informáciami o podujatí Fotografia pre Ukrajinu

Organizátor: DKMNT o.z., prevádzkovateľ www.dokumentmagazin.sk

Hlavní partneri projektu: SYNCHRONIX, a.s., Bright, s.r.o.

Partneri projektu: Odesa Photo Days, HÁJOVŇA/kultúrno – turistické centrum/, Slovak Press Photo, Vysoká škola výtvarných umení VŠVU, Galéria Medium.

Mediálni partneri: Denník N, .tyždeň, Rádio_FM, Rádio Devín.