Pavol Bálik získal hlavnú cenu na Bologna Ragazzi Award 2024

Grafický dizajnér a vedúci ateliéru Typolab Pavol Bálik a ilustrátorka Daniela Olejníková získali hlavnú cenu na Bologna Ragazzi Award 2024.

Kniha Myko, českého vydavateľstva Baobab, ktorej autorom textov je Jiří Dvořák, ilustrovala ju slovenská ilustrátorka Daniela Olejníková a za dizajnom stojí slovenský grafický dizajnér Pavol Bálik, vyhrala v kategórií Non fiction ocenenie Bologna Ragazzi Award 2024. Táto prestížna medzinárodná prehliadka najlepších a najinovatívnejších ilustrovaných kníh na svete, každoročne udeľuje ocenenia vo viacerých kategóriách.

Náhľad publikácie "Myko"
Pavol Bálik: Náhľad publikácie "Myko", 2024.
Náhľad publikácie "Myko"
Pavol Bálik: Náhľad publikácie "Myko", 2024.
Náhľad publikácie "Myko"
Pavol Bálik: Náhľad publikácie "Myko", 2024.

České vydavateľstvo Baobab opäť „zahviezdilo“, tentokrát s pôsobivou knižkou, ktorá je láskavým spravodajcom zo sveta húb.

Autorka ilustrácií - Daniela Olejníková, jedna z najvýraznejších osobností súčasnej slovenskej knižnej ilustrácie, je nositeľkou viacerých ocenení a v súčasnosti sa venuje najmä digitálnej ilustrácii, no rada ju strieda inými technikami (linoryt, akvarel, akryl).

Pavol Bálik, držiteľ mnohých ocenení za knižný dizajn, je autorom a spoluautorom publikácií z oblasti typografie a tvorby písma. Rovnako je aj organizátor, spoluorganizátor a realizátor výstav z oblasti tvorby písma a typografie doma i v zahraničí.

 

Viac info