Love, Life and Identity

Katedra fotografie a nových médií bude prezentovať aktuálne projekty študentov a študentiek naprieč všetkými profilovými ateliérmi na Art Photo Budapest.

Art Photo Budapest je medzinárodným veľtrhom fotografií v strednej a východnej Európe, ktorý je satelitným veľtrhom Art Market Budapest a ktorý sa výlučne zameriava na umenie fotografie.

Art Market Budapest sa venuje fotografickému umeniu od roku 2014. Art Photo Budapest získal povesť a uznanie ako jediný medzinárodný fotografický veľtrh v regióne strednej a východnej Európy a predstavuje miestny veľtrh pre rastúce medzinárdone publikum.


Vystavujúci študenti a študentky: Anna-Mária Špániková, Karin Golisová, Natália Dominiková, Šimon Parec, Marcus Oliver Obert, Jakub Michal Teringa, Dominik Demčák, Barbora Kapustová a Klemetína Knezlová.

Prezentácia katedry fotografie a nových médií uvádza práce a projekty  študentov, ktorí rôznym spôsobom využívajú špecifické možnosti fotografického média na spracovanie aktuálnych tém. Posledné dva roky priviedli študentov k uvažovaniu o základných a zásadných témach ako sú láska, každodenný život a osobná identita, pomocou ktorých skúmajú vzťahy k vlastnej individualite, ale aj k najbližšiemu okoliu, či spoločnosti. Rozoberajú otázky integrity, vzťahy vo vnútri rodiny a komunity. Forma prezentovaných projektov je široká, od autorských kníh a zinov cez digitálne tlače až po analógové fotografie.

Viac informácií nájdete na https://artmarketbudapest.hu/art-photo-budapest-exhibitors/