Ján Kralovič: Podoby autorskej knihy na Slovensku v 60. až 80. rokoch

V rámci sprievodného programu Galérie Artotéka sme si pre Vás počas marca - mesiaca knihy pripravili prednášku na tému:  Podoby autorskej knihy na Slovensku v 60. až 80. rokoch, ktorú vám bližšie predstaví historik umenia Ján Kralovič. Tešíme sa na vás vo štvrtok 9. marca o 17:30 v Galérii Artotéka na Kapucínskej 1.

Galérie Artotéka / Mestská knižnica v Bratislave, Kapucínska ulica č. 1

 

Kralovič Artotéka - pozvánka

 

Prednáška o rôznych podobách autorskej knihy bude koncentrovaná na príklady zo slovenského výtvarného umenia. Kniha ako konceptuálny objekt, interpretovaná kniha alebo apropriovaná kniha predstavujú rôzne formy použitia knihy, ktorá sa od 60. rokov stáva viac intermediálnym a interaktívnym artefaktom.

 


Mgr. Ján Kralovič, PhD.

Ján Kralovič vyštudoval Dejiny umenia a kultúry na FF TU v Trnave. V rokoch 2012 – 2016 pracoval ako vedecko-výskumný pracovník na VŠVU v Bratislave, kde v súčasnosti pôsobí na Katedre dejín a teórie umenia ako odborný asistent.  Prednáša slovenské umenie 20. storočia, semináre zamerané na novomediálne a intermediálne umenie,  vedie semináre zamerané na interpretáciu umeleckého diela a kurátorskú tvorbu. Publikuje v odborných časopisoch.

 


Prednáška a výskum boli formou štipendia podporené Fondom na podporu umenia

Fond na podporu umenia – logo biele na oranžovom