Design without borders

Nadväzný online event medzinárodnej výstavy v Budapešti, na ktorej sa zúčastnili aj študenti VŠVU z katedier Designu, Úžitkového umenia a Textilnej tvorby. Kiscelli Múzeum naviac aj zaradilo šperky Evky Hudecovej, vytvorené pomocou technológie 3D tlače, do svojich stálych zbierok!

Živý event voľne prístupný prostredníctvom Facebooku.


Po budapeštianskej výstave v októbri 2020 sa mali výbery vystavovať v Bratislave a vo Viedni v roku 2021 - tieto výstavy však museli byť zrušené z dôvodu pandémie. Teraz je však toto množstvo materiálu k dispozícii pre všetkých - doslova bez hraníc. 

Organizátori vytvorili inovatívny všestranný art vlog Design Without Borders VLOG, ktorý predstavuje práce všetkých 154 účastníkov zo 14 krajín, ktorí sa zúčastnili výstavy prostredníctvom videozáznamov. Celý materiál vrátane takmer 150 krátkych klipov má premiéru 7. mája.

Vďaka ústretovosti vedenia školy a katedry Fotografie a Nových médií sa napriek pandémii Podpornému a poradenskému centru pre študentov VŠVU v Bratislave v spolupráci s DWB a agentúrou Cukru podarilo vyprodukovať videoklip, ktorý v rámci Vlogu prezentuje diela vystavujúcich z našej Školy. 

 VLOG o dizajne bez hraníc a online stretnutie budú predstavené aj v redakčnom článku a sprievodcovi udalosťami časopisu Dezeen. Okrem premiéry usporiadajú zakladatelia 7. mája medzi 10:30 a 14:00 online stretnutie DWB v Centre architektúry FUGA Budapešť, s tanečnou etudou Rity Góbi improvizovanou na hudbu Dávida Szegőa (bicie). Taktiež „Futuristická“ textilná kolekcia Szilvie Szigeti, ktorá bola vytvorená špeciálne pre túto príležitosť, bude viditeľná na pozadí. Nebude chýbať ani krátky koncert klasickej hudby, kde vám ukážky z diela Musica ricercata od Györgya Ligetiho zahrá mladá klaviristka Róza Radnóti. 


V rámci eventu 7. mája v čase 10:45 našu školu medzinárodnému publiku krátko predstaví prorektor pre zahraničné vzťahy Marcel Benčík.


Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vás v piatok!

FB event: facebook.com/events/510274057007027

Design Without Borders – pozvánka k podujatiu

Design Without Borders I @designwithoutbordersbudapest I  design-without-borders.eu  I  Akcia prebieha s podporou Višegrádského fondu.