Dance Macabre no.1

Dance macabre alebo Tanec smrti - jemne ironický názov cyklu prednášok o oblasti knižného a editoriálového dizajnu.

Streda, 23. október 2019, 17:00 - 19:00 
Kabinet pomalosti, Nová Cvernovka
Račianska 78, Bratislava 

Podujatie prvé – 3 prednášky o zákutiach knižného dizajnu, ktorými nás prevedú:

Dodo Dobrík: 
Grafický dizajnér sa narodil 28. júla 1977 v Bratislave. Maturoval na Strednej škole grafickej v Bratislave, študoval na Fakulte výtvarných umení VUT v Brne a v Bratislave na Vysokej škole výtvarných umení. Venuje sa novým formám dizajnu, zaujíma sa o nešľachtenú zeleninu a varenie, žije v Devínskej Novej Vsi. Ako prvý slovenský dizajnér vo svojej kategórii vyhral svetoznáme D&AD Awards. Za obálku knihy Tu som získal cenu Wood Pencil (Drevená ceruzka) v kategórii dizajn kníh. O najprestížnejšom dizajnérskom ocenení D&AD rozhoduje každý rok 250 porotcov, ktorí vyberajú z 25-tisíc prác nominovaných z celého sveta. Ocenená kniha Tu som vyšla vo vydavateľstve SLOVART.

Ľubica Segečová:
Po niekoľkých rokoch v praxi sa odhodlala ísť na VŠVU, kde študovala grafický a produktový dizajn. Svoju prácu neohraničuje, neustále obmieňa médium, strieda dvojrozmerné a trojrozmerné prostredia, autom jazdí rýchlo aj pomaly, má rada mačky aj psy. V súčasnosti, spoločne so Sylviou Jokelovou a Silviou Lovasovou, formuje zoskupenie "trivjednom".

Vojto Ruman:
Absolvent VŠVU ateliéru Typolab. V súčasnosti sa v rámci doktorandského štúdia v ateliéri Priestor Marcela Benčíka zaujíma o grafický dizajn v historickom kontexte. Zároveň sa venuje pedagogickej a grafickodizajnérskej práci a vo voľnom čase by sa rád venoval tvorbe písma.

Usporiadateľom prednášok je Typolab – Katedra vizuálnej komunikácie (VŠVU / AFAD) a Kabinet pomalosti (Nová Cvernovka).