Kristýna Macková získala Grand Prix Mobitex za bakalársku prácu

Gratulujeme našej absolventke Kristýne Mackovej k 1. miestu v kategórii pre vysoké školy na Grand Prix Mobitex za jej bakalársku prácu, ktorá bola vytvorená v Ateliéri textilného dizajnu VŠVU.


Kristýna Macková - V súlade s prírodou

Hlavnou témou bakalárskej práce je vytvorenie ekologického prvku do interiéru, ktorý kladie dôraz na harmóniu udržateľného dizajnu a ktorý je dôkazom, že dizajn môže ísť ruka v ruke s funkčnosťou a estetikou. Autorka touto prácou reaguje na svoju pracovnú stáž vo firme Rooty s.r.o. Výsledným produktom je inštalácia „živej steny“, ktorá je zostavená z modulov vytvorených z kompozitného prírodného materiálu vhodného do interiéru. Využitie prírodných produktov nás navracia k životu, ktorý je v harmónii s celou planétou, je prirodzený a zdravý. Súčasťou práce sú svietidlá a tkané deky; tie boli realizované zo 100% vlny vo firme Kubák, tkáčovni Kubák, tkáčovni Strmilov, k. s.

 

V súlade s prírodou
Kristýna Macková: V súlade s prírodou, 2022.
Autor média: Eduard Vanek.
V súlade s prírodou
Kristýna Macková: V súlade s prírodou, 2022.
Autor média: Eduard Vanek.
V súlade s prírodou
Kristýna Macková: V súlade s prírodou, 2022.
Autor média: Eduard Vanek.

Práce získala prestížne ocenenie Silver Award v súťaži C-IDEA Design Award 2022.

 


Grand Prix Mobitex

Tento rok sa už po trinásty raz uskutočnila súťaž dizajnérskych prác študentiek a študentov stredných a vysokých škôl zo Slovenska a Čiech. Porota vyberala zo 129 prihlásených prác – od interiérových doplnkov až po väčšie formy sedacieho nábytku. Študentské projekty reflektovali nové udržateľné postupy, ale aj tradičné výrobné techniky a spájali funkčnosť a estetiku. „Pro vystavující studenty byla prezentace na veletrhu další příležitostí k navázání kontaktů s výrobci, zástupci firem naopak mohou najít kreativního spolupracovníka a inspirovat se nápady tvůrců nezatížených výrobní ‚realitou‘,“ kurátorka výstavy PhDr. Dagmar Koudelková.

 

Viac o súťaži a ďalších ocenených prácach nájdete na webstránke brnenského výstaviska.