Filip Bielek: Petržalská plaváreň

Srdečne Vás pozývame na výstavu absolventa katedry Socha, objekt, inštalácia VŠVU, Filipa Bieleka, ktorá predstavuje projekt "Petržalská plaváreň".

 

Galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, Bratislava

Vernisáž: 9.3.2023, 18:00

trvanie výstavy: 10.3. - 16.4.2023

 


 

Zámerom projektu PETRŽALSKÁ PLAVÁREŇ je zmapovať a upriamiť pozornosť návštevníkov*čok na výstavbu posledných troch dekád v Bratislavskej mestskej časti Petržalka, ktorá postupne mení v žitý obraz Petržalky ako socialistickej „králikárne“, nevydareného experimentu utopickej vízie krajších zajtrajškov, či Petržalky ako temného miesta plného chuligánov a vyvrheľov spoločnosti.

Súčasťou projektu je vydanie sprievodcu súčasnou architektúrou Petržalky formou bedekra s fotografiami viac ako 94 stavieb tvoriacich novú tvár Petržalky. Tie budú označené GPS súradnicami a názvami ulíc na ktorých sa nachádzajú a doplnené o prehľadnú mapu s umiestnením budov.

 

Filip Bielek je absolvent Katedry Socha, Objekt, Inštalácia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2014 – 2015 absolvoval študijný pobyt na UAP Poznań (PL). Výstavy (výber): Figurama (Dom umenia, Bratislava, SK, 2013), K.E.G.A. – Krátkodobá Estetická Gravitácia Autorov (Galéria MEDIUM, Bratislava, SK, 2016), alebo 100 rokov ČSR (Nová Cvernovka, výstavný priestor Zborovňa, Bratislava, SK). Jeho projekt „Červená pošta“ (vizuálna projekcia na priečelí budovy pošty č. 55 v Petržalke) bol zaradený do knižnej publikácie „Mestské zásahy 2015“.

 


 

Mediálny partner: Artalk.cz