Batéria

Skupinová výstava Batéria predstaví práce absolventov*iek a študentov*iek Ateliéru nové estetiky na Katedre fotografie pražskej FAMU.

 

Galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, Bratislava

Vernisáž: 10.11.2022, 18:00

 


 

Vystavujúci a vystavujúca:

Tobiáš Páral, Natálie Pešková, Afanasy Shishebarov, Cyprian Sprawka, Ondřej Konrád, Hang Kwan Hon, Shih Yun Chien, Axel Man Tau Ling, Leona Schillerová, Barbora Jurčová, Hsin-Yi Chiu, Nikol Czuczorová, Leevi Toija, Andrej Kiripolský, Oskar Helcel, Martin Netočný, Max*ine Vajt, Hanna Samoson, Richard Janeček, feat. No Fun Collective

 

Kurátori:

Hynek Alt, Jen Kratochvil

 


 

Skupinová výstava Batéria predstaví práce absolventov*iek a študentov*iek Ateliéru nové estetiky na Katedre fotografie pražskej FAMU. Ateliér nové estetiky (pojem definovaný umelcom a teoretikom Jamesom Bridle-om) reaguje na čoraz väčší rozpad hraníc medzi digitálnym a fyzickým svetom, ktoré obývame. Prostredníctvom štúdia fotografie a filmu (médií na báze šošovky) to poskytuje širokú škálu aktivít a rôznych stratégií na poli súčasného vizuálneho umenia.

Ateliér funguje ako nehierarchický priestor dialógu a neustálej výmeny prístupov, postojov, metód a ich aplikácie v rámci špecifických umeleckých aktivít, hmotných i nehmotných.

Diskusia medzi študentmi a študentkami v štúdiu je moderovaná a kultivovaná vizuálnym umelcom a fotografom Hynkom Altom a kurátorom a teoretikom Jenom Kratochvilom.

 


 

Tento projekt finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Partneri výstavy: OFF Bratislava, České centrum Bratislava, FAMU

Mediálny partner: Artalk.cz