SKÚTER VI. - akcia mladého umenia

Srdečne Vás pozýváme do Galérie Jána Koniarka v Trnave na medzinárodnú výstavu "SKÚTER VI. - akcia mladého umenia," kde sa predstavia aj naši študenti Norbert Kuki a Viktor Jakubčo


Kde?

Kedy?

 


Vystavujúci / vystavujúce:

Katarína Bajkayová / Zuzana Bartošová / Kincső Bede / Mona Birkás / Sarah Dubná / Judit Ágnes Gallai / Diana Barbosa Gil / Viktor Jakubčo / Daniela Kasperer / Dominika Kováčiková / Norbert Kuki / Paula Malinowska / Eva Mária Moleková / Judit Lilla Molnár / Pavla Nikitina / Gábor Pap / Zuzana Pustaiová / Anna Schachinger / Gabriela Slaninková / Martina Drozd Smutná / Jiří Staněk / Jakub Staš / Denisa Štefanigová / Marie Tučková / Andrea Uváčiková / Nicholas Wintzler

 


Kurátori: Adrián Kobetič / Patrik Krajčovič

 


Anotácia

SKÚTER VI. - akcia mladého umenia Trnava 2024 je periodické medzinárodné podujatie Galérie Jána Koniarka postavené ako reprezentatívna tematická výstava autorstiev pôsobiacich na Slovensku, v Rakúsku, Maďarsku a Českej republike. Výstava predstaví celkovo dvadsaťšesť umelcov / umelkýň vo veku do 35 rokov, pričom tento ročník ponesie podtitul: "Od optimálneho k fatálnemu". Odkazuje tým na spôsoby prežívania okolitého sveta mladými autorstvami v dobe tekutosti, kedy sa dospievajúci musia vyrovnávať s otázkami hľadania identity, autorského programu, či všeobecnejšie svojho miesta vo svete.

Výstava predstaví celé spektrum prístupov a médií, od klasickej maľby, cez fotografiu, objekt, inštaláciu až po digitálny obraz.

Hlavným zámerom podujatia je vytvoriť periodickú platformu pre prezentáciu súčasného výtvarného jazyka, stimulovať aktuálnu tvorbu mladých, podnecovaním dialógu, prinášať priestor pre spoločenskú inklúziu, prostredie rodovej rovnosti a kritiky aktuálnych politík v oblasti umenia a kultúry.

 


  • K výstave bude vydaný katalóg v slovenskej a anglickej verzii, s textami kurátorov, ale aj pozvaných hostí a začínajúcich historikov / historičiek umenia.
  • Výstava sa uskutoční vo výstavných priestoroch Koppelovej vily, na prízemí a prvom poschodí, ako aj v prístavbe a exteriéri vily.
  • Vznik katalógu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fond na podporu umenia

Skúter VI - poster