Feeding the feeding system: performatívna večera

Pozývame vás na Performatívnu večeru umeleckého zoskupenia Feeding the feeding systém, ktorá reflektuje aktuálne dianie v spoločnosti.


Kde?

Kedy?

  • 19.4.2024 o 21:00

 


Autorky:

Viktória Gajdošová, Vivien Kvasnicová, Sarah Valovičová

Performer: krishpin

 


Anotácia

Naša iniciatíva vzišla z kolektívnej potreby puta a solidarity až pocitu absencie bezpečných priestorov na miestnej kultúrnej scéne. Kolektívna platforma Blob tým, že zahŕňa všetky druhy rozmanitosti, chce fungovať ako forma splnomocnenia zo strany aj pre miestnu queer komunitu, ktorá je neustále vystavená útokom verejných nenávistných prejavov zo strany politických autorít a slovenskej spoločnosti ako takej. Naša platforma je solidárna so všetkými marginalizovanými komunitami ľudí, ktorí na Slovensku čelia každodennej diskriminácii na základe svojej etnickej príslušnosti, pohlavia alebo sexuálnej orientácie.

V týchto dňoch, vzhľadom na nedávne udalosti v slovenskej politickej sfére a kultúrnom sektore, musíme byť solidárni viac ako kedykoľvek predtým. Veríme, že budovanie zmyslu pre komunitu a spolupráca napriek nedávnym politickým udalostiam je silným aktom odporu. Držme spolu v sláve.

 


Feeding the feeding system: performatívna večera