Ateliér 343 na Slow Fashion Show v Štokholme

Študentky a študenti Prípravného ateliéru odevného dizajnu so semestrálnym projektom Fragment a študentky Ateliéru odevného dizajnu so svojimi kolekciami sa zúčastnia na podujatí SLOW FASHION SHOW v Stockholme.

 

Už tento víkend 3. septembra 2022 sa bude VŠVU prezentovať na tematickom podujatí FOCUS: Wear Sustainably organizovaného v rámci českého predsedníctva v Rade EÚ. Predstavia sa tu nielen najnovšie nápady a projekty udržateľnej módy, ale aj nová generácia českých a slovenských dizajnérok a dizajnérov, technológov a technologičiek či nezávislých platforiem skúmajúcich ekologickejšie možnosti. Návštevníci sa dozvedia o najnovších etických materiáloch, udržateľných technológiách a postupoch v dizajne obuvi, pletenín alebo digitálnom dizajne. V rámci podujatia dostane priestor aj experimentálny študentský módny dizajn, ktorý bude prezentovaný na Slow Fashion Show. Cieľom týchto akcií je zvýšiť povedomie verejnosti o udržateľnosti a viesť módny priemysel na ceste k naplneniu cieľov Agendy 2030.

 


Na prehliadke Slow Fashion Show sa predstavia:

 

Konfekcia:

Kateřina Koutková (CZ), Tomáš Maliňák (CZ), Eva Miklišová (SK), Eliška Neumanová (CZ), Monika Pizur (SK).

 

Kostýmový dizajn:

Rozálie Zervanová (CZ), Pavlína Arendášová (SK), Jaroslava Poliaková (SK), Viktória Košíková (SK), Lenka Vallová (SK), Tina Zsapka (SK), Filip Pecko (SK), Alina Borudulina (CZ), Duong Bao Long (FR).

 

Konceptuálny dizajn:

Eliška Zemanová (CZ), Juliana Brnáková (SK), Ema Domanická (CZ), Kateřina Kulková (CZ), Valeriya Kovtun (CZ).

 


Partneri podujatia:

Slovak Fashion Council, Czech Fashion Council, EU Fashion Council, Ukrainian Institute of Sweden, Beauty Academy by Dashl, By Alien, AOTD - UJEP, ADO - TBU, 343_ateliér - VŠVU.

 


Viac informácií nájdete na:

https://sfs.monikapizur.com/

https://www.instagram.com/p/ChFnZtGDXwF/