PATRIK KOVAČOVSKÝ: TOHLE NENÍ OBRAZ TOHLE NENÍ SOCHA

Srdečne Vás pozývame na vernisáž k výstave Patrika Kovačovského / TOHLE NENÍ OBRAZ TOHLE NENÍ SOCHA, ktorá sa uskutoční 4. mája o 18:00 vo Valticiach.

Kde:

Kedy:

  • Vernisáž:

    • 4. 5. 2023, 18:00
    • Súčasťou večera bude performance art / Klára Šiška a koncert / Mae Sara
  • Trvanie výstavy:

    • 4. 5. - 11. 6. 2023

 


Prof. dr hab. Mgr. art. Patrik Kovačovský, *1970

žije a tvorí v Bratislave. Študoval sochárstvo na VŠVU v Bratislave a multimédia/film na AC v Kalifornii, USA. V súčasnosti pôsobí ako vedúci ateliéru na VŠVU v Bratislave.

Patrik Kovačovský vystavoval na prestížnych výstavách ako napríklad documenta v Kasseli (1997), Bienále v Benátkach (1999), EXPO 2000 v Hannoveri, Multimedia a Film Biennial 2000 v Paríži a mnohých ďalších. Venuje sa experimentálnemu filmu, inštalácii, fotografii, maľbe a sochárstvu.

Patrik Kovačovský pripravil pre galériu Korek špecifickú zostavu 2D diel s presahom do priestorového reliéfu s názvom TOHLE NENÍ OBRAZ TOHLE NENÍ SOCHA.

Hlavnou témou objektov/obrazov/reliéfov je krajina a architektúra. Len v jednom diele prechádza do priestoru a sochy s figurálnou témou.

Niektoré diela sú z jeho posledného výskumu (2019 - 2022), ktorý sleduje prepojenie digitálneho opracovania odpadového materiálu CNC technikou, alebo vlastných „recyklátov“ (napríklad na vypísané témy agentúry NASA – Osídľovanie mesiaca).

Pre svoje diela používa kombináciu lístia, kvetov a odpadov z uzavretých laboratórií na pestovanie rastlín. Tento materiál kombinuje s odpadom, odrezkami a vyfrézovanými nepotrebnými časťami drevených polotovarov, kompozitných materiálov, ale aj vzácnych drevín. Tie by v normálnom procese skončili ako komunálny odpad na skládke, palivo, poprípade štiepka. Všetok potrebný materiál pre výstavu, okrem vlastnej produkcie a princípu „bezodpadovej tvorby“, nakupuje, alebo dostáva z európskych firiem.

Prezentácia diel v galérii Korek je vzhľadom na rozmery galérie len malou, avšak dôležitou ukážkou z jeho vyššie uvedenej tvorby.

 


Viac informácií