Viac ako chcem/miesto, kde nie som

Dominik Hlinka a Ľubica Mildeová prvýkrát spoločne predstavia svoju aktuálnu tvorbu formou duálnej výstavy v galerijných priestoroch Pistoriho paláca.

Vystavujúci autori:

Dominik Hlinka / Ľubica Mildeová

Kurátor:

Ľuboš Lehocký

Vernisáž výstavy:

23. 7. 2019 / 18:00 / Pistoriho palác / Bratislava

Trvanie:

24. 7 – 6. 8. 2019
Otváracie hodiny: pracovné dni 12:00 – 19:00 / víkend 15:00 – 19:00

Dominik Hlinka a Ľubica Mildeová prvýkrát spoločne predstavia svoju aktuálnu tvorbu formou duálnej výstavy v galerijných priestoroch Pistoriho paláca. Maľby Dominika Hlinku vznikli v rámci štipendijného projektu Budúcnosť žánru / Fabrika na maľbu podporeného Fondom na podporu umenia. Série objektov / inštalácia Ľubice Mildeovej tematicky vychádzajú z výskumu v rámci dizertačnej práce s názvom Kult intimity.

Dominik Hlinka (*1989) absolvoval magisterské štúdium na VŠVU v ateliéri mal+by v roku 2014, kde v súčasnosti pôsobí na pozícií asistenta ateliéru a venuje sa doktorandskému projektu (Imag(in)ing the digital).

Ľubica Mildeová (*1986) absolvovala magisterské štúdium na VŠVU v ateliéri Produkt dizajn (aktuálne Art dizajn). V roku 2015 nastúpila na doktorandské štúdium, v rámci ktorého absolvovala zahraničné stáže na Katedre Sochy / Univerzita Umení v Belehrade a v ateliéri Intermedia na FAVU VUT v Brne.