Questions? VI. Erika Szőke

Náš obľúbený formát neformálnych komentovaných prehliadok výstav v Galérii MEDIUM pokračuje aj v roku 2020. Prvá komentovka bude venovaná aktuánej výstave Eriky Szőke: Speculum mundi

Prvá komentovka bude venovaná aktuánej výstave Eriky Szőke: Speculum mundi (Domáce práce a iné významotvorné postupy). Erika Szőke je autorka, ktorej sa budeme mať na čo pýtať.

Kurátor Máté Csanda o autorke v tlačovej správe k výstave okrem iného napísal: "Erika Szőke (*1977) je na bratislavskej scéne pomerne menej známa autorka – žije a tvorí vo Veľkom Kýri pri Nitre. Študovala medzi 2000-2005 na Katedre výtvarnej tvorby a výchovy UKF v Nitre v ateliéri Karola Barona (samotný názov výstavy sa dá pokladať za akúsi hommage venovanú majstrovi). Szőke pracuje prevažne v médiu fotografie, pričom pravidelne experimentuje s technicko-mediálnymi možnosťami, danosťami rôznych (aj starobylých alebo sama sebou vyvinutých) fotografických a fototechnických postupov, niekedy s produktívnymi presahmi do voľnej grafiky."

O experimente v autorkinej tvorbe, o technikách, ktoré používa, o záhrade a hnietení cesta, ale aj o Veľkom Kýri, rovine a rovinách tvorby bude reč 28.1. o 18:00.
Nachystajte si vaše otázky a nenechajte si ujsť v poradí už šieste Questions?.