STRETNI SVOJHO NÁVRHÁRA: MARINÁ

28.3.2023 môžete bližšie spoznať absolventku dvojročného doplnkového štúdia na VŠVU v ateliéri Odevná tvorba a jej úspešnú značku MARINÁ v dizajnovom shope "slávica" na Laurinskej 19!

 

Miesto konania:

  • slávica
  • Laurinská 19, 811 01 Bratislava

 

Kedy

  • 28.3.2023, 16:00 - 19:00

 


Slavica MARINA ukazka tvorby

 

„Maríninu tvorbu mi pred pár rokmi ukázala moja Bea, store manažérka slávice. Odvtedy som ju niekde vnútri ,nosila’ a aj sa nám cesty párkrát stretli a mali sme možnosť sa bližšie spoznať, zoznámiť. Páči sa mi jej chuť, odvaha. Jej príbeh môže byť veľkou inšpiráciou pre nás všetkých. Keď človek naslúcha hlasu svojej duše, nebojí sa prekročiť prah komfortnej zóny, naberie odvahu a robí veci srdcom, verím, že to z nich cítiť. Na kreatívu strihu berie inšpiráciu a poznatky z maľby, konceptuálneho umenia, sochárstva a literatúry…

Som nesmierne rada, že toto všetko od utorka 28. 3. môžete prísť k nám do slávice nielen obdivovať. Zajtra tam, mimochodom, budeme od 16:00 do 19:00 klábosiť. Zastavte sa!“

Ivica Jusková, zakladateľka slávice

 


MARINÁ

Značka MARINÁ ponúka minimalistický dizajn, strihový experiment, variabilitu a komfort. Charakteristickou črtou MARINY je hravosť a farebná monochrómnosť. Značka MARINÁ je akousi hrou s odevom a v odeve. Dizajnérka komunikuje s nositeľom tak, že „jej“ alebo „jemu“ ponúka si nájsť svoj vlastný spôsob nosenia, ako napríklad v prípade unikátneho UFOdress ® s vyše 50 variáciami nosenia v podobe šiat, nohavíc alebo sukne v jednom odeve. Odev UFOdress ® získal The Best dress Award na World Fashion Festival Awards 2023 v Dubaji. Značka MARINÁ ponúka odev z prírodných materiálov ako bavlna, vlna alebo hodváb. Dizajnérka sa usiluje o čo najmenší odpad a maximálne využitie materiálu.

 


Marina Žiaková,

zakladateľka značky, je pôvodne vyštudovaná historička, no neskôr študovala módnu tvorbu na VŠVU v rámci Dvojročného doplnkového štúdia, ktoré úspešne ukončila pred piatimi rokmi. Táto forma štúdia je vhodná pre záujemcov, ktorí si želajú expandovať do nového kariérneho poľa v neskoršej životnej fáze.

 

Veľmi sa radujeme z úspechov tejto našej absolventky!

 


Viac o Maríně a jej príbehu aj v reportáži TA3 z roku 2021.