Marketing pre výtvarníkov 2019

Konferencia o praktických otázkach v živote výtvarníka

Tohtoročná téma: Výtvarník - galéria - divák

Kde: Nová Cvernovka, Račianska 78
Kedy: Utorok 29.10.2019
O koľkej: 17:00
Vstup: Voľný
Organizuje: o.z. Ultrafialová

Cieľom konferencie Marketing pre výtvarníkov s podtitulom „O praktických otázkach v živote výtvarníka“ je verejná diskusia o problémoch spojených s fungovaním výtvarníka v rámci kultúrneho priestoru na Slovensku a v zahraničí. Otvára témy ako financovanie tvorivých aktivít, vytváranie funkčného networkingu, trh s výtvarným umením alebo marketing a prezentácia tvorivých aktivít. Tohtoročná téma chce priniesť pohľad do zákulisia výtvarníkov a kurátorov a ukázať spôsob ich fungovania. Čo všetko sa udeje od vzniku diela po okamih jeho prezentácie v galérii a akú úlohu v tom zohráva samotný divák?

Tento rok sa v priestoroch Novej cvernovky uskutoční už tretí ročník podujatia. Na pódiu sa predstaví 5 rečníkov zo Slovenska a Rakúska, ktorí porozprávajú o svojich skúsenostiach z profesionálneho pôsobenia v rámci svojho zamerania:

  • Lýdia Pribišová, kurátorka, šefredaktorka časopisu Flash Art Czech & Slovak Edition
  • Juraj Ličko, Atelier Xlll
  • Michal Sládek, visual stage, Festival Pohoda
  • Markus Hiesleitner, výtvarník, kurátor, Kulturdrogerie, Viedeň
  • Tomáš Klepoch, výtvarník

Moderátor: Michal Stolárik

Občianske združenie Ultrafialová pomáha výtvarníkom a kultúrnym inštitúciám v otázkach marketingu a sebaprezentácie a otvorene rozpráva o problematike financií a prežitia vo svete výtvarného umenia. S týmto účelom poskytuje bezplatné individuálne konzultácie, zároveň organizuje prednášky, školenia, konferencie a výstavy. Mapuje priestor, v ktorom si dokáže výtvarník na seba zarobiť svojou tvorivou činnosťou. Snaží sa komunikovať pozitívny obraz slovenského umelca a výtvarného umenia smerom k verejnosti a vytvára príležitosti pre využitie značky výtvarníka alebo jeho diela v komerčnom segmente.

www.facebook.com/ultrafialova

Stránka podujatia: www.facebook.com/events/467527260526044/

Kontakt: truben@ultrafialova.sk, +421 907 090 389