Letná akadémia na zámku Deutschkreutz

Barbara Lehmden, predsedníčka združenia Schloß Deutschkreuz a doc. Ján Fekete vás srdečne pozývajú k účasti na Letnej akadémii ktorá sa bude konať v historických priestoroch zámku Deutschkreutz.

Marcové slnko nás pomaly pripravuje na prichádzajúce leto a so zvyšujúcou sa dôverou v novú slobodu po minulých obmedzeniach týkajúcich sa korony sme vytvorili pekný program pre Letnú akadémiu na zámku Deutschkreutz!

Dejiskom je nádherný renesančný zámok, ktorý umelec a majiteľ hradu Anton Lehmden zachránil pred poškodením a s láskou obnovil.

V priebehu rokov sa stal centrom jeho života a umeleckým útočiskom a od roku 2005 do roku 2017 tu viedol svoju legendárnu letnú akadémi ... Kde, ak nie na zámku tohto umelca, možno nájsť vhodnú atmosféru na objavovanie a zhromažďovanie vašich vlastných tvorivých energií.


Trvanie kurzu: 12. júla – 16. júla 2021

Príchod v nedeľu 11. 7. od 16.00


Lektor: Ján Fekete

  • Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Vysokej škole umeleckého priemyslu vo Viedni a na Vysokej škole výtvarných umení v Mníchove, z ktorej v roku 1990 získal diplom.
  • Od roku 1990 pracoval ako odborný asistent na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde v roku 1996 získal vysokoškolský docent. 1994–95 pôsobil ako učiteľ na MKL Visuelle Mediengestaltung, University of Applied Sciences Art, Viedeň.
  • Jan Fekete je jedným z popredných predstaviteľov geometrických a abstraktných tendencií v slovenskom umení. Pôsobí vo Viedni a Bratislave.
  • de.wikipedia.org/wiki/Jan_Fekete
  • facebook.com/jan.fekete.14

Obsah kurzu:

  • voľná maľba (olej, akryl, akvarel, kresba)
  • 14. a 15. júla kresba aktu so ženským modelom

Kurzový poplatok:

400 € 


Registrácia aďalšie informácie:

Barbara Lehmden
Tel: + 43 (0) 699 11 863 207
E-mail: lehmden@schlossdeutschkreutz.at
schlossdeutschkreutz.at