Kimi Salamonová: Späť do starých dobrých čias, keď aj buchty boli lepšie

Srdečne Vás pozývam na vernisáž a solo výstavu Kimi Salamonovej z katedry Grafiky a iných médií

Miesto: Biela 6, Bratislava
Trvanie výstavy: 3. – 31. júla 2026

Výstava bude sprístupnená vo vybraných termínoch. Aktuálne informácie budú priebežne zverejnené. Vstup je voľný.


Výstava predstavuje výber autorkiných grafických prác, malieb, sgrafít a mozaík, ktoré vznikli počas uplynulých štyroch rokov štúdia na VŠVU. Prostredníctvom nich skúma vzťah medzi kolektívnou pamäťou, ideológiou a súčasnou vizuálnou kultúrou. Práce reflektujú fenomén nostalgie, spoločenských hodnôt a spôsobov, akými si vytvárame predstavy o minulosti i prítomnosti.

 

Kurátorka: Olívia Ondreičková

 

Čiernobiely plagát k výstave Kimi Salamonovej s názvom „Späť do starých dobrých čias, keď aj buchty boli lepšie.“ V hornej časti je expresívna grafická ilustrácia postavy v dielni alebo interiéri plnom predmetov a ďalších postáv v pozadí. V spodnej časti sú informácie o vernisáži 3. 7. 2026 o 18:00, kurátorke Olívii Ondreičkovej, trvaní výstavy od 3. 7. do 31. 7. 2026 a mieste Biela 6, Staré Mesto, Bratislava.