Határtalan design

Už po štrnásty raz textilná dizajnérka Szilvia Szigeti a interiérový dizajnér Tamás Radnóti organizujú projekt „Design without Borders“, 14. madeinhungary + 7. MeeD výstavu a stretnutie, ktoré sa považuje za jedno z najvýznamnejších dizajnérskych podujatí v regióne. Po prvýkrát je tento projekt organizovaný ako medzinárodný festival.

Miesto:

New Budapest Gallery, (Bálna) 1093 Budapešť, Fővám tér 11–12.

Trvanie:

30. 5. – 23. 6. 2019

Dňa 31. 5. medzi 11:00 – 14:00 bude prebiehať deň pre profesionálov a odborníkov.

Medzinárodná výstava dizajnérov z dvanástich krajín, na ktorej participuje aj niekoľko ateliérov VŠVU – Ateliér textilnej tvorby v priestore, Ateliér textilného dizajnu, Ateliér S+M+L_XL Kov a šperk, Ateliér Sklo, Ateliér Industrial dizajn, Ateliér Art dizajn a Ateliér interiérového dizajnu.

Na výstave sa prezentujú práce dizajnérov z Česka, Francúzska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Španielska, Švajčiarska a Talianska.

Výsledná selekcia prezentuje práce od viac ako 100 dizajnérov z 12 európskych krajín, zahrňujúc taktiež autorov, ktorí už získali rôzne národné či medzinárodné ocenenia. Výstava tvorená z približne 70% z autorov pochádzajúcich z krajín V4 bude prezentovať okrem dizajnérskych objektov, aj nábytok, textilnú tvorbu či šperk. Ako pokračovanie veľmi úspešnej minuloročnej prezentácie šperkov bude aj tento rok na výstave prezentovaný dizajnérsky šperk s fokusom na Katedru kovu a šperku z Fakulty dizajnu zo Západočeskej univerzity z Plzne.

Špecifickou sekciou výstavy budú aj prezentácie študentov z škôl dizajnu či univerzít, ako napríklad Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Inštitút úžitkového umenia (Sopron), Budapest Metropolitan Museum, Univerzita Moholy-Nagy a Univerzita z Pécs (Hudobná a výtvarná fakulta).

Po štvrtýkrát bude do výstavy zahrnutý aj projekt TEXHIBITION, ktorý bol vytvorený v spolupráci približne 20 textilných dizajnérov a 3 realizátorov

Výstava je súčasťou programu Budapest Summer Festival a Noci múzeí a je taktiež členom Maďarskej festivalovej aliancie, ako aj EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe). 

Link na web: http://madeinhungary-meed.hu/

Link na FB: https://www.facebook.com/designwithoutbordersbudapest/

Határtalan design