FIBER ART SPACE

Srdečne Vás pozývame na výstavu tvorby absolventov*tiek, študentov*tiek a pedagógov*gičiek ateliéru textilnej tvorby v priestore do Horáckej galérie v Novém Měste na Moravě.

Kde:

Kedy:

  • Vernisáž: 21. 6. 2023, o 17:00

  • Trvanie výstavy: 21. 6 - 24. 9. 2023

 


O výstave:

Fiber art space 06162023 - pozvánka

Výstava predstavuje prierez tvorbou Ateliéru textilnej tvorby v priestore, katedry Textilnej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Predstavené budú práce súčasných študentov*iek, absolventov*iek a v neposlednom rade pedagogičiek – vedúcej ateliéru doc. Blanky Cepkovej, MA a asistentky ateliéru Mgr. art. Beáty Gerbócovej, ArtD.

Program ateliéru je zameraný na autorskú tvorbu a osobný koncept, ale aj textil ako súčasť architektúry a tvorbu dizajnových doplnkov interiéru a exteriéru.

Vystavované práce predstavujú súčasnú voľnú tvorbu v textilnom materiáli, ktorá sa ale opiera o tradíciu a využíva širokú škálu textilných techník, ktoré ďalej rozvíja. Na výstave budú okrem iného zastúpené techniky ako tkanie na stave, digitálne žakárové tkanie, výšivka či tufting, ale aj priestorové objekty tzv. mäkké sochy a ďalšie.

 


Viac na webe Horáckej galérie