Dofo

Fotografia a architektúra F. Milučkého. 40. rokov Domu umenia.

Výstava “DOFO“ stavia do konfrontácie projekty študentov Katedry fotografie a nových médií Katedra fotografie a nových médií / VŠVU z Vysokej školy výtvarných umení VŠVU / AFAD a samotný Dom umenia, ktorý realizoval architekt Ferdinand Milučký /1929-2019/. Dom umenia v Piešťanoch bol hlavným záujmom ich výtvarného spracovania, ale samozrejme zaslúži si aj celospoločenskú pozornosť. Niektorí fotograficky zobrazujú aktuálny stav Domu umenia formou fotografického dokumentu s koncentráciou na architektúru, narábajú so svetlom formou videoprezentácie, alebo experimentujú. Iní hľadajú vzťahy, podobnosti a odlišnosti v samotnej budove, na javisku, hľadisku, ale aj jej okolí, fotografujú jej pracovníkov, pracujú s telom a objektom v priestore. 

Projekty sú vo finálnej podobe doplnené fotografiami Ľuba Stacha, ktoré realizoval hneď po dokončení stavby v 80. rokoch 20. storočia. Súčasťou výstavy bude aj finisáž s diskusiou a krstom katalógu k celému projektu.

autori: Katarína Cabala, Dominik Demčák, Matej Hakár, Barbora Kapustová, Matúš Kuchta, René Lazový, Kristína Močková, Ľubo Stacho, Michaela Stanová, Paulína Ščepková & Samuel Hindy, Mária Šimová

trvanie: 4. 9. 2020 – 25. 10. 2020, Galéria a Mini Galéria
finisáž a krst katalógu: 24. 09. 2020

otváracie hodiny: 
utorok – piatok: 14.oo – 17.oo hod, sobota – nedeľa: 14.oo – 18.oo hod.

kurátorská koncepcia: Lenka L. Lukačovičová, Peter Ančic
odborná spolupráca: Lívia Gažová
autor projektu: prof. Ľubo Stacho

Plagát k výstave DOFO

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia