Bakalárske práce: Digitálne umenia

Srdečne vás pozývame do galerie dizajnu SATELIT  na vernisáž výstavy bakalárskych prác študentstva programu Digitálne umenie. V útorok 11. júna od 17 hodín.

Kde:

Kedy:

  • Vernisáž v utorok 11.6. o 17h

  • Trvanie výstavy 12.6. - 30.6.2024

    • otváracie hodiny: Streda - nedeľa 14:00 - 18:00

 


Vystavujúce študentstvo:

  • Adela Lujza Lučenič,

  • Emma Zahradníková,

  • Natália Zajačiková,

  • Leonard Lofaj

 


Anotácia

Nový odbor Digitálne umenia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave otvára kreatívne procesy digitálnych technológií a vo svojej pluralite umožňuje skúmanie digitálneho média a jeho dopad na spoločnosť a jednotlivca. Na výstave prezentujeme práce prvých absolventiek a prvého absolventa bakalárskeho štúdia programu, respektíve výsledky ich štvorročného experimentovania s novými umeleckými a technologickými nástrojmi. Pod misiou digitálnych umení sme si predstavovali reflexiu digitálnych tvorivých procesov a samotných nástrojov, výskum súčasného stavu teórie, hľadanie nových možných aplikácií, prípadne podnet k vzniku nových zamestnaní. Posledné, a zároveň pre nás aj prvé, štyri roky boli veľkým dobrodružstvom, ktorým sa naše plány napĺňali, a súčasne prekvapením, ktoré si naše študentstvo pre nás pripravilo. V súčasnej prehliadke prezentujeme práce, ktoré ponúkajú nové typy poznania pomocou zážitkov vo forme klasickej animácie, interaktívnej projekcie, virtuálnej reality, alebo sa pýtajú dôležité etické otázky ohľadom (re)prezentovania skutočnosti a umelej inteligencie.

Vystavovanými umelkyňami a umelcom sú Emma Zahradníková so svojou interaktívnou inštaláciou Dancing with Myself, Dancing with My Cells, Adela Lujza Lučeninčová s projektom Building Comfort: Safe Space in Virtual Reality, Natália Zajačiková s dielom Proces umeleckej tvorby promptografie, založenom na reflexii procesov umelej inteligencie a Leonard Lofaj s Animovaným videoklipom k vlastnej hudobnej skladbe.

 


Bakalárky Digitálne umenia 2024 - banner