KOKÓN

Spoločne s Mestským kultúrnym strediskom a združením Čierne diery vás pozývame na vernisáž skupinovej výstavy 8 umelkýň a umelcov v špecifickom priestore pôvodnej haly na výrobu kobercov. Vystavujú: Mária Balážová, Anton Čierny, Matej Hakár, Marek Kvetan, Jaroslav Kyša, Paula Malinowska, Lucia Tallová, Danica Pišteková.

Kde:

Kedy:

 • Otvorenie: útorok 16. mája 2023, 18:00 - 19:30

 • Trvanie výstavy:

  • 16.máj 2023 - 18. jún 2023

   

   


  Vystavujúce autorky a autori:

  • Mária Balážová, Anton Čierny, Matej Hakár, Marek Kvetan, Jaroslav Kyša, Paula Malinowska, Lucia Tallová, Danica Pišteková

  Kurátorka:

  • Miroslava Urbanová

  Architektúra výstavy:

  • Peter Liška/ Rekos Revúca

   


  KOKÓN

  Výstava odvíja tematické vlákna od formy, hmoty a ďalších kvalít kokónu (zámotku), ktorého vznik a existencia sú spojené s ochranou toho, čo sa nachádza vo vnútri a s postupnou premenou citlivo reagujúcou na svoje okolie. Vystavené práce na seba vo vzájomnej interakcii nabaľujú témy a rozvíjajú vzťahy dotýkajúce sa dedičstva industriálnej architektúry, architektúry ako takej, nášho vzťahu k (životnému) prostrediu, k práci a k tomu, ako tieto vzťahy interpretujeme a ďalej predávame. Výstava je ahistorickým pohľadom na to, ako sa mení naše vnímanie ľudského postavenia v rámci rôznych (eko)systémov, poetickým pokusom o navodenie atmosféry a možnosti utiahnutia sa v živej štruktúre podobnej kokónu na troskách vyčerpaných rozprávaní o dominancii človeka nad prírodou.

   


   

  KOKON banner

   


  Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

  Fond na podporu umenia