Kasha Potrohosh: Jazvy

Dovoľte, aby sme Vás informovali a zároveň pozvali na performance Kasha Potrohosh: Jazvy, 24. 2 2023, 18:00 v tranzite.

Je február 2023 a u našich susedov stále prebieha vojna. Chceme opäť vyjadriť solidaritu ukrajincom a ukrajinkám a všetkým, koho táto hrozná vojna zasiahla. Pozvali sme umelkyňu Kashu Potorosh a nechali sme jej priestor, aby vo svojej performance vyjadrila emócie, skúsenosť jej a jej rodiny a blízkych, pripomenula nechutné vojnové zločiny, o ktorých sme mnohí čítali, ale časom ich vytesnili, ale aj momenty súdržnosti a odvahy ukrajinského ľudu. Pridajte sa k nám, a symbolicky vyjadrime pretrvávajúcu podporu.

 


Kde?

tranzit.sk
Beskydská 12
Bratislava
811 05
Slovakia

Kedy?

24. 2 2023, 18:00

 


Kasha Potrohosh

je ukrajinská umelkyňa pôsobiaca v Bratislave, kde študuje na VŠVU. Jej tvorba sa zameriava najmä na intermédiá, no pokrýva široké spektrum aktivít a projektov. Okrem iného aktívne pôsobí v performance skupine MAPSN. Témy, ktoré Kasha skúma, sa dotýkajú subjektívneho prežívania rodovej roly, autoterapie, ako aj reflexie širších sociálnych, feministických a environmentálnych tém. Často a rada využíva médium textilu ako kamufláž či odraz sociálneho maskovania.

Kasha pracuje s rôznymi médiami, jej tvorba je kontext- a priestorovo špecifická. Často pracuje s hudbou, textilom, prírodnými materiálmi, pričom do svojich praktík zapája aj diváka.

Jej umenie je jemné, intímne a kritické voči mocenským štruktúram a toxickým manipuláciám. Počas interakcií je pre ňu dôležitý starostlivý prístup k publiku, a občas v rámci ostrej kritiky násilia vstupuje do role obete a preberá na seba všetky bremená (aj od obetí).

 


Viac informácií na Tranzite.