Patrik Kovačovský – Open Studio

Banská Stanica Contemporary a jej aktuálni rezidenti BÉLA REMÁK a PATRIK KOVAČOVSKÝ Vás pozývajú na návštevu ateliérov a work in progress výstavu.

Vstup voľný.

Banskú Stanicu nájdete na adrese: Alžbety Gwerkovej-Gollnerovej 6, Banská Štiavnica
Galéria PARTER BSC je na prízemí, ateliérové zázemie na celom 3. poschodí budovy.


Počas Open Studio budete mať možnosť diskutovať nad rozpracovanými dielami, na ktorých umelci pracujú v rámci svojich rezidencií.

Ako bonus sme pre Vás pripravili výstavu v galérii PARTER BSC, ktorá predstaví ich najnovšie work in progress diela.


Patrik Kovačovský vyštudoval sochárstvo na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a multimédia/film na študijnej stáži v Kalifornii. V roku 1996 získal cenu Výtvarník roka (dnes cena Oskára Čepana). Kombinuje inštalácie, sochu, maľbu alebo počítačovú grafiku, ako aj video, film, a fotografiu. Má za sebou skúsenosti zo zahraničných výstav ako napr. X. Documenta Kassel (1997), EXPO 2000 Hannover, Bienále multimédií a filmu v Paríži (2000) alebo The 15th Tallinn Print Triennial, KUMU Art Museum of Estonia v Tallinne (2011). Žije v Bratislave a na Vysokej škole výtvarných umení pôsobí ako vedúci katedry Socha, objekt inštalácia. Kovačovský sa počas mesačnej rezidencie (jún) venuje práci na menších textilných objektoch a premiérovo v grafickej dielni Banskej Stanice aj na experimentálnych grafikách.

Béla Remák je rodákom z Moldavy nad Bodvou. Študoval najprv Technickú univerzitu v Košiciach, potom na prelome tisícročia voľnú grafiku na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a Akademii umění v Prahe. Na niekoľko dlhých rokov sa zo scény "stratil" a venoval sa v zahraničí veľkoformátovej airbrushovej maľbe. Počas trojmesačnej rezidencie (máj-jún-júl) vytvára linoryty inšpirované prírodou, ktoré niekoľkokrát prerýva, opakovane tlačí a opäť do nich vstupuje farbou aj grafitovou ceruzou. Remákove grafiky v tlmených, rafinovaných tónoch pripomínajú v mnohom jeho fotografie, ktoré sú často prípravnými skicami.
Remák žije v českých Valticiach, kde s manželkou vedú galériu Korek. Vo vinárskom regióne prepájajú umenie s kultúrou gastronomickou.

Facebook event