Zoom meeting o programe "Designers in Residence" v Pforzheime

Zahraničné oddelenie dáva do pozornosti program "Designers in Residence," čo je medzinárodné dizajnérske štipendium mesta Pforzheim v spolupráci s Univerzitou Pforzheim a Design-Center Baden Württemberg, udeľované mladým dizajnérskym umelcom z oblasti šperkov, módy, doplnkov, priemyselných a grafických a iných oblastí dizajnu. Pripojte sa k webináru a dozviete sa viac.

Pforzheim Designers in Residence - banner

*** Príležitosť pre dizajnérov*ky s ukončeným VŠ vzdelaním do 35 rokov veku alebo nie viac ako 2 roky po ukončení štúdia ***


Kde?

Kedy?

  • 8.11.2023 od 16:00 h

 


„Designers in Residence“ pozýva mladých medzinárodných dizajnérov do Pforzheimu

"Designers in Residence" je medzinárodné dizajnérske štipendium mesta Pforzheim v spolupráci s Univerzitou Pforzheim a Design-Center Baden Württemberg, udeľované mladým dizajnérskym umelcom z oblasti šperkov, módy, doplnkov, priemyselných a grafických a iných oblastí dizajn. Traja dizajnéri sú pozvaní pracovať na svojich projektoch od 1. apríla do 30. júna 2024 v EMMA Creative Center, centrálnej platforme pre kreatívnych ľudí v Pforzheime. Mesto Pforzheim sa vyznačuje aktívnou kreatívnou scénou, ktorá je zameraná na oblasť dizajnu. Fakulta dizajnu na Pforzheimskej univerzite aplikovaných vied etablovala Pforzheim ako univerzitné mesto s medzinárodnou reputáciou. Štipendijný program „Designers in Residence“ počíta s výdatnou podporou Sparkasse Pforzheim Calw, C. Hafner, Rotary Club Pforzheim-Schlossberg a žltý dizajn.

Čo štipendium zahŕňa?

Štipendium je plne financované a zahŕňa využívanie plne vybavených dielenských pracovísk a co-workingových priestorov v Kreatívnom centre EMMA a bezplatné ubytovanie na obdobie od 1. apríla do 30. júna 2024. Každý štipendista navyše získa mesačnú podporu vo výške 1 000 eur spolu s cestovnými nákladmi. Na materiálové náklady sa poskytne osobitný príspevok. Výsledky štipendia budú prezentované na výstave v Kreatívnom centre EMMA.

Porota

  • Louise Bennetts, Módna návrhárka, výskumníčka, lektorka MA Fashion Royal College of Art, Londýn
  • Romin Heide, Produktový dizajnér, Verband Deutscher Industrie Designer e.V., Berlín
  • Jiro Kamata, Šperkársky umelec, Mníchov

Viac informácií a prihlášky

 

/designers-in-residence/scholarship/

Designers in Residence, Scholarship 2024, podmienkyPDF, 124 KB