Bakalárske a Diplomové práce 2024

Počas júna sa môžete tešiť na výstavy záverečných prác našich študentov a študentiek bakalárskeho a magisterského štúdia.

Program výstav:

* Bakalárske a diplomové práce z výtvarného umenia, architektúry, dizajnu a reštaurovania nájdete nainštalované nielen v budovách našej školy, ale aj v ďalších galériách v Bratislave. Najväčšia výstava so zastúpením siedmich katedier sa uskutoční v obchodnom dome Prior.

OD Prior:

"Some Art and Some Random Dining Chairs"

Kamenné námestie
Vernisáž: 21. 6. 2024 o 17:00
Trvanie výstavy: 22. - 28. 6. 2024

V Priore nájdete: * Architektúra * Dizajn * Intermédiá (aj mimo Prior) * Sochárstvo * Textilná tvorba * Úžitkové umenie (aj mimo Prior) * Vizuálna komunikácia *

/// Pozrieť, čo je mimo Prior. ///

Architektúra:

Komentovaná prehliadka 26.6.

Bc.

Sofia Mikitová (Ateliér II), Dorothea Straková (Ateliér A2), Adam Kajma (Ateliér II.), Jaroslav Saxun (Ateliér II.), Vladimír Vančo (Ateliér II.), Lukáš Takáč (Ateliér II.), Marta Karolčíková (Ateliér Architextúry), Lea Englartová (Atelier III.), Matej Matis (Virtualne štúdio), Adam Králik (Atelier III.)

Mgr. arch.

Sára Krčmáriková (Ateliér II.), Karina Guziová (Ateliér III.), Martina Ľachká (Ateliér III.), Adriána Gombarčíková (Ateliér III.), Zuzana Lisoňová (Ateliér III.), Soňa Polčová (Ateliér Architextúry), Jakub Ľorko (Ateliér Architextúry)

 

Dizajn:

Bc.

Peter Dian (Ateliér Transport dizajn), Veronika Pániková (Ateliér Transport dizajn), Adam Kukuc (Ateliér Experimentálneho dizajnu), Lenka Ingeliová (Ateliér Experimentálneho dizajnu), Zuzana Kasanová (Ateliér Industrial dizajn), Samo Hartiník (Ateliér Industrial dizajn), Filip Huraj (Ateliér interiérového dizajnu).

Mgr. art.

Šimon Baran (Ateliér Transport dizajn), Claudie Maree (Ateliér Transport dizajn), Lukáš Červenec (Ateliér Transport dizajn), Samuel Rodzenák (Ateliér Transport dizajn), Anton Myloserdnyi (Ateliér Transport dizajn), Jakub Riedl (Ateliér Transport dizajn). Diego Hernando (Ateliér Transport dizajn), Mario Coufal (Ateliér Experimentálneho dizajnu), Beata Juritková (Ateliér Industrial dizajn), Georgios Somarakis (Ateliér Industrial dizajn), Tímea Kepová (Ateliér interiérového dizajnu), Barbora Siráňová (Ateliér interiérového dizajnu).

 

Intermédiá:

Bc.

Sarah Valovičová (Ateliér vvv), Celestína Minichová (Ateliér vvv), Veronika Verešová (Ateliér priestorových komunikácií +)

Mgr.art.

Kristína Vachová (Ateliér intermédií), Dajana Marcinková (Ateliér vvv), Alan Bujdak (Ateliér vvv), Kateřina Dobřanská (Ateliér vvv), Tatiana Takáčová (Ateliér vvv), Lujza Stopková (Ateliér vvv), Lucia Kupcová (Ateliér priestorových komunikácií +)

 

Socha:

Bc.

Júlia Káčerová (Ateliér Voľného sochárstva)

Mgr.art.

Nawras Rashed (Ateliér Socha v architektúre a virtuálnom priestore), Simona Novická (Ateliér Voľného sochárstva)

 

Textilná tvorba:

Bc:

Priscila Palkovičová (Textilný dizajn), Pavlína Arendášová (Textilný dizajn), Lena Vallová (Odevný dizajn), Krisztina Zsapka (Odevný dizajn), Viktória Košíková (Odevný dizajn), Filip Fecko (Odevný dizajn), Jaroslava Poliaková (Odevný dizajn), Viktória Bakušová (Textilná tvorba v priestore).

Mgr.art.:

Inna Vlasová (Textilný dizajn), Rudolf Šťastný (Odevný dizajn), Patrícia Šťastná (Textilná tvorba v priestore)

 

Úžitkové umenie:

Bc.

Martin Jurík (Ateliér Sklo)

Mgr.art.

Klára Valušková (Ateliér Kov a Šperk)

 

Vizuálna komunikácia:

Bc.

Martina Belejová (Ateliér Priestor), Barbora Kukrechtová (Ateliér Multimédiá), Linda Berkyová (Ateliér Multimédiá), Adriána Baránková (Ateliér Multimédiá), Klára Križánková (Ateliér Typo), Karolína Ježíková (Ateliér Typo), Ema Kern (Ateliér Typo), Nikoleta Dekanová (Ateliér Typo)

Mgr.art.

Kristína Janka Rábeková (Ateliér Identita), Bernadett Erdélyiová (Ateliér Identita), Miroslava Bullová (Ateliér Priestor), Peter Pozník (Ateliér Typolab), Alexander Alan Arce (Ateliér Typolab), Simona Császárová (Ateliér Typolab), Barbara Kowalczuková (Ateliér Typolab)

(späť hore)

 


Výstavy MIMO OD Prior sú zoradené podľa katedier:

* Digitálne umenia * Fotografia a nové médiá * Grafika a iné médiá * Intermédiá (aj v Priore) * Maliarstvo * Reštaurovanie * Úžitkové umenie (aj v Priore)*

/// Pozrieť, čo môžem vidieť v Priore ///


Intermédiá:

Mgr.art.

Ja som ten balzam na Sizyfových perách:

Viktória Gajdošová, Július Majerník, Norbert Kuki, Vivien Kvasnicová, Michaela Prablesková, Alexander Zigo

Ateliér intermédií
DKP - Dočasný kultúrny priestor, Rovniankova 5
Vernisáž: 12.6.2024 o 19:00
Trvanie výstavy: 13. 6. - 30. 6. 2024
Otváracie hodiny:
štvrtok - piatok 15:00 - 19:00
sobota - nedeľa 13:00 - 16:00

(späť hore)


Fotografia a nové médiá

Mgr.art.

Cheating the Status Quo

Natália Dominiková, Piotr Gaska, Marcel Korec, Matúš Kuchta, Barbora Podola, Kristína Seidlová

Dom umenia, Nám. SNP 12
Vernisáž: 21. 6. 2024 o 16:00
Trvanie výstavy: 6. - 29. 6. 2024
Pondelok – Utorok/Zatvorené
Streda – Piatok/15.00 – 19.00
Sobota – Nedeľa/14.00 – 20.00

Facebook event

Bc.

Barbora Katuščáková, Karla Šavrtková, Valeriia Yeromenko.

Ateliéry 339 + 370 + 323, VŠVU, Drotárska cesta 44
14. – 16. 6. 2024, 9:00 – 18:00

 

(back to the top)


Grafika a iné médiá

Ateliér voľnej grafiky

VŠVU, Drotárska cesta 44
22. - 23.6.2024, 10:00 – 18:00

Bc.

Elizabeth Vargová (ateliér 207 - nové č.252), Václav Šebesta (ateliér 202 - nové č.253)

Mgr.art.

Mária Kižňanská (ateliér 205 - nové č.255), Peter Šulavík (ateliér 201 - nové č.256), Daniela Havrlentová (ateliér 202 - nové č.253)

 

Ateliér ilustrácie a grafiky

VŠVU, Drotárska cesta 44
22. – 23. 6. 2024, 9:00-18:00

Bc.

Ateliér 216 - nové č.244

Charlota Horáková, Viktória Bálintová, Sára Paldanová,

Mgr.art.

Ateliér 214 - nové č.242

Johanka Janošíková, Dávid Pogran. Natália Ižáková, Lenka Štefánková

 

Ateliér voľnej a farebnej grafiky

VŠVU, Drotárska cesta 44
19. 6. 2024, 9:00-18:00

Mgr.art.

Linda Šimbochová (ateliér 127 - nové č. 156), Barbora Smutná (ateliér 236 - nové č. 249)

(back to the top)


Reštaurovanie

VŠVU, Drotárska cesta 44
22. – 23. 6. 2024, 9:00 – 17:00

Ateliér reštaurovania drevenej sochy

Ateliér č. 156 – nové č. 125

Bc.

Kristína Petraturová, Mária Kožuškaničová

Mgr.art.

Petra Kľučková

 

Ateliér reštaurovania textilu

Ateliér č. 156 – nové č. 125

Bc.

Alexandra Ševčíková

Mgr.art.

Lenka Červeňová

 

Ateliér reštaurovania diel na papieri a iné médiá

Ateliér č. 164 - nové č. 130

Bc.

Sabína Kutnárová, Tereza Mičundová

 

Ateliér reštaurovania kamenných sôch a kamenných článkov architektúry

Ateliér č. 70

Bc.

Monika Hlavatá

Mgr. art.

Sophia Trajdová, Samuel Horváth

 

Ateliér reštaurovania závesných obrazov a tabuľových malieb

Ateliér č. 331

Bc.

Sorgerová Katarína, Ivona Flam

Mgr. art.

Kristína Gáspárová, Ema Gerliciová, Branislav Schwarz

 

Ateliér reštaurovania nástenných malieb

Ateliér č. 331

Mgr.art.

Marek Suchý, Lucia Beliančinová

(back to the top)


Digitálne umenia

Bc.

Výstava bakalárskych prác

Študentstvo: Adela Lujza Lučenič, Emma Zahradníková, Natália Zajačiková, Leonard Lofaj

Galéria dizajnu SATELIT
Vernisáž v utorok 11.6. o 17h
Trvanie výstavy 12.6. - 30.6.2024
otváracie hodiny: Streda - nedeľa 14:00 - 18:00
Facebook event

(back to the top)


Maliarstvo

Bc.

4. ateliér

Mária Poláková

Ateliér č. 130, VŠVU, Hviezdoslavovo nám. 18
22. – 23. 6. 2024

 

Ateliér mal+by

Denis Braun, Linda Olejárová, Jakub Strýček

Ateliéry Koceľova 23
13. 6. - 15. 6. 2024;
9.00 - 18.00

 

Mgr.art.

Ateliér mal+by

Jessica Prečuchová

Ateliéry Koceľova 23,
19. 6. - 20. 6. 2024,
9.00 - 18.00

 

3EAM

Samuel Hošek

Ateliér č. 231, VŠVU, Hviezdoslavovo nám. 18
22. - 23. 6. 2024

 

Oksana Sadovenko

Pigeonland

Staromestská galéria ZICHY, Ventúrska 9, 811 01 Bratislava
Vernisáž výstavy 18.6. 2024 o 18.00 hod

 

Adam Priecel

Ateliér č. 220, VŠVU, Hviezdoslavovo nám. 18
22. - 23. 6. 2024

(back to the top)


Úžitkové umenie:

Ateliér Sklo

Ateliér č. 103, VŠVU, Drotárska cesta 44

Bc.

Pavla Pšenicová, Zuzana Gállyová

(back to the top)